پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران: سیل 500 میلیارد تومان خسارت در مناطق عشایری وارد کرد

رئیس سازمان امور عشایر ایران خسارت بارندگی‌ها و سیل در سال‌جاری به زیرساخت‌ها و زندگی و معیشت عشایر را ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شایان نادری با اعلام این خبر، افزود: خوشبختانه سیل، تلفات جانی به جامعه عشایری کشور وارد نکرده است.

وی توضیح داد: با تشکیل ستاد مدیریت بحران در سازمان و کارگروه‌های تخصصی در امور عشایر استان‌ها، از طرق مختلف هشدارهای هواشناسی به عشایر اطلاع‌رسانی شد و خوشبختانه تاکنون گزارشی مبنی بر تلفات جانی به عشایر، دریافت نکرده‌ایم.

نادری ادامه داد: بخشی از خسارت‌ها به چادرها، وسایل زندگی و معیشت، دام و احشام عشایر وارد شده که براورد میزان این خسارت‌ها در حال انجام است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران ابراز داشت: بیشترین خسارت به زیرساخت‌ها به ویژه ایلراه‌ها و راه‌های عشایری به‌دلیل نداشتن ابنیه فنی وارد شده است.

وی افزود: در ارزیابی اولیه، بارندگی‌های سیل آسا در یک ماه اخیر 5600 کیلومتر از ایلراه‌‌ها و راه‌های عشایری را تخریب و دچار آسیب کرده که نیاز به تخصیص اعتبار برای مرمت، بهسازی و بازگشایی فوری دارند.

نادری بیان داشت: برآورد اولیه میزان خسارت به راه‌ها در مناطق عشایری و زندگی و معیشت عشایر ۵۰۰ میلیارد تومان است که در صورت تقویت اعتبارات راه‌های عشایری و احداث ابنیه فنی، این خسارت‌ها به حداقل می‌رسد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: احداث سرپناه‌های ایمن در مناطق عشایری در دستور کار است و با اجرای این سکوها، چادرهای عشایر در مخاطراتی همچون سیل آسیب کمتری می‌بینند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٦ ارديبهشت ١٤٠٣ - ١١:٥٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: