پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


برپایی ۲۴ سیاه چادر در خراسان جنوبی برای استقبال از مسافران نوروزی

تولیدات عشایر در نوروزگاه های عشایری بدون واسطه عرضه می شود

24 سیاه چادر در خراسان جنوبی برای استقبال از مسافران نوروزی و عرضه بدون واسطه تولیدات عشایر برپا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، سرپرست امور عشایر خراسان جنوبی گفت: در ورودی ۱۰ شهرستان خراسان جنوبی ۲۴ سیاه چادر عشایری برای استقبال از مسافران نوروزی برپا شده و با توجه به استقبالی که از این سیاه چادرها شده احتمال افزایش آنها وجود دارد.

محمد ابراهیم ابراهیمی افزود: این سیاه چادر‌ها در داخل شهر و ورودی، ۳۰ و ۶۰ کیلومتری ۱۰ شهرستان و با توجه به موقعیت و نحوه استقبال و اقامت مسافران در شهرستان‌ها برپا شده است.

وی برپایی این سیاه چادر‌ها را در حفظ اصالت فرهنگی عشایر و آشنایی مردم و جوانان با آداب و سنن عشایر از جمله نوع پوشش و سبک زندگی آنان موثر دانست و افزود: مسافران نوروزی ضمن استراحت موقت در این نوروزگاه های عشایری می‌توانند از تولیدات عشایر استان که در کنار سیاه چادر‌ها عرضه می‌شود بازدید و خریداری کنند.

 ابراهیمی گفت: تولیدات عشایر در این نوروزگاه ها بدون واسطه عرضه می شود و مردم از کیفیت بالای فرآورده‌های دامی، گیاهان دارویی و صنایع دستی عشایری بهره‌مند می شوند.

سرپرست امور عشایر خراسان جنوبی افزود: ادارات امور عشایر در شهرستان‌های استان در طول ایام نوروز آمادگی کامل برای ارائه خدمات به مسافران و عشایر را دارند.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٧ اسفند ١٤٠١ - ١٣:٣٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: