پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

باید یک برنامه 20 ساله برای آینده زندگی عشایر داشته باشیم

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: باید یک برنامه 20 ساله برای آینده زندگی عشایر داشته باشیم و 5 سال اول آن را در برنامه هفتم توسعه بگنجانیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، عباس پاپی زاده در نشست ستاد برنامه هفتم سازمان امور عشایر با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه توسط مقام معظم رهبری، اظهار داشت: یکی از سیاست ها و برنامه های ما در برنامه هفتم توسعه، آسان سازی زندگی برای عشایر است و باید یک برنامه 20 ساله برای آینده زندگی جامعه عشایری داشته باشیم و آنرا به چند برنامه 5 ساله تقسیم کنیم و 5 سال اول را در برنامه هفتم توسعه بگنجانیم.

وی با تاکید بر اینکه پیشنهادات ما در برنامه هفتم توسعه باید به گونه ای باشد که عشایر در شاخص توسعه ای به مناطق شهری و روستایی برسند، گفت: در پایان برنامه هفتم باید شاخص های توسعه ای و ارائه خدمات در مناطق عشایری در حوزه های بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و... با مناطق شهری و روستایی برابری کند. 

رئیس سازمان امور عشایر ایران تاکید کرد: توسعه صنایع دستی و گردشگری عشایر و استفاده از انرژی های نو در مناطق عشایری از موضوعاتی هستند که باید حتما در برنامه هفتم توسعه مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین با تاکید به توجه به مسائل فرهنگی جامعه عشایری در برنامه هفتم، افزود: امروز باید مولفه های فرهنگی اقوام مورد توجه قرار گیرد و سبک زندگی ایرانی و اسلامی که در جامعه عشایری پررنگ تر است توسعه داده شود. 

پاپی زاده اضافه کرد: عشایر و اقوام، باقی مانده های هویت ملی ما هستند و دستگاه های مرتبط موظف هستند بودجه و اعتبارات لازم را برای حفظ این خرده فرهنگ ها پیش بینی نمایند.

 رئیس سازمان امور عشایر ایران همچنین با اشاره به نزدیک شدن به 15 مهر ماه "روز ملی روستا و عشایر"، بر پیگیری های ستادی و استانی برای گرامیداشت هرچه باشکوه تر این مناسبت ملی تاکید کرد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٩ شهريور ١٤٠١ - ١٢:٤٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: