پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

پایداری عشایر در مقابله با تحریم ها و مشکلات مثال زدنی است

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: پایداری عشایر در مقابله با تحریم ها و مشکلات مثال زدنی است و می توان از آنان به عنوان سمبل مقاومت یاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از استانداری کرمان، عباس پاپی زاده در شورای عشایری استان کرمان با حضور رئیس فراکسیون عشایری مجلس، استاندار کرمان و مسئولین دستگاه های اجرایی استان با بیان اینکه عشایر مردمانی کم توقع هستند که زبان گویایی ندارند، اظهار داشت: جامعه عشایری جمعیتی تولیدکننده و دارای زندگی خودگردان هستند و خدمت به عشایر، خدمت به اقتصاد و توسعه کشور است.

وی یکی از مشکلات جدی عشایر کرمان را تامین نقدیگی برای خرید علوفه دامی عنوان کرد و افزود: تصمیمات خوبی در این زمینه گرفته شده و 200 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت از محل اعتبارات تبصره 16 در نظر گرفته شده است.

پاپی زاده ادامه داد: همچنین از محل اعتباری که در اختیار بنیاد برکت استان است درصد مشخصی به جامعه عشایری کرمان اختصاص داده شده تا مشکل تامین نقدینگی عشایر تا حدودی برطرف شود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران خاطرنشان کرد: برای تأمین نهاده دامی و خرید حمایتی دام زنده عشایر از سوی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان امور عشایر اقدامات خوبی انجام شده است.

وی بیان داشت: در تامین اعتبارات عمرانی برای توسعه زیر ساخت های در مناطق عشایری و تامین آب آشامیدنی و مرمت راه‌های عشایری خوشبختانه اعتبارات خوبی در ردیف‌های بودجه سال 1401 تصویب و ابلاغ شده که در مقایسه با اعتبارات سال گذشته جهش خوبی داشته است.

پاپی زاده از عزم دولت سیزدهم برای رفع مشکلات عشایر خبر داد و با اشاره به اهتمام رئیس جمهور برای رفع دغدغه‌های عشایر، گفت: در تامین نقدینگی لازم برای تهیه علوفه مورد نیاز دام‌ عشایر، مشکلات دانش آموزان عشایری، تامین آب و بهسازی راه‌های عبور و مرور عشایر تصمیمات خوبی در بودجه امسال گرفته شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران بر استفاده حداکثری از ظرفیت تولیدی عشایر استان کرمان تاکید کرد و گفت: با همکاری مسولان و دستگاه هایی اجرایی استان گام‌های موثری برای رفع مشکلات عشایر استان برداشته خواهد شد.

وی همچنین به وضعیت نامناسب راه‌های عشایری استان اشاره کرد و بر لزوم فراهم نمودن راه دسترسی مناسب برای تردد عشایر تاکید کرد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٩ شهريور ١٤٠١ - ٢٣:٥٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: