پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیر امور عشایر استان بوشهر:

بخش اعظم علوفه دام توسط خود عشایر تامین می شود

مدیر امور عشایر استان بوشهر با اشاره به وقوع دو سال خشکسالی پی در پی در استان، گفت: بخش اعظم علوفه مورد نیاز دام توسط خود عشایر تامین می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران ایران به نقل از روابط عمومی مدیریت امور عشایر استان بوشهر، عبدالمحمد امینی زاده در بازدید از منطقه عشایری قنطره در بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی اظهار داشت: علی رغم توزیع 2700 تن علوفه یارانه ای در 9 ماهه ابتدای سال جاری، بخش اعظمی از علوفه مورد نیاز دام عشایر استان توسط خود عشایر تامین می شود.

وی افزود: خشکسالی سال گذشته و سال جاری باعث فقر شدید پوشش گیاهی مراتع استان شده که منجر به افزایش هزینه های نگهداری دام و افت ارزش اقتصادی آن شده به گونه ای که عشایر بوشهر دیگر توان نگهداری دام خود را ندارند.

امینی زاده توضیح داد: بیشتر دام عشایر بوشهر با فقر غذایی مواجه شده اند که این اتفاق می تواند در ماه های آتی منجر به تهدیدهایی مانند شیوع بیماری، کاهش تولید و کاهش دام عشایر استان شود.

مدیر امور عشایر استان بوشهر گفت: هزینه های دو سال خشکسالی پی در پی، توان نگهداری دام را برای عشایر بوشهر سخت کرده که ضرورت دارد نگاه ویژه ای برای گذر از زمستان به عشایر استان شود.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٤ دی ١٤٠٠ - ٢٠:٤٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: