پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


نهمین سفر استانی رئیس جمهور

رئیس‌جمهور: نهاده دامی عشایر و دامداران تامین شود

رئیس جمهور در سیاه ‌چادر عشایر سنگسری مهدیشهر بر ایجاد مجتمع‌های دامداری و تامین نهاده‌ دامی عشایر و دامداران تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از امور عشایر استان سمنان، رئیس جمهور صبح روز پنج شنبه 13 آبان پس از ورود به سمنان از فرودگاه، به شهرستان مهدیشهر در شمال سمنان رفت و در سیاه چادرهای عشایر منطقه حضور یافت.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در این دیدار پس از شنیدن مشکلات عشایر منطقه، گفت: مسائل مطرح شده بیشتر درباره کم‌آبی است و علاوه بر اقدامات لازم، باید دعا کنیم خداوند رحمت الهی را نصیب کشور کند.

وی تاکید کرد: تامین نهاده‌ دامی عشایر و دامداران منطقه و ایجاد مجتمع دامداری از سوی استاندار سمنان پیگیری و اجرا شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: نهاده‌ دامی به نحوی در اختیار عشایر و دامداران قرار گیرد که پس از به ثمر نشستن دام آنها، بازپرداخت اقساط تسهیلات آغاز شود.

رئیس جمهور با قدردانی از تلاش زنان عشایر برای تولید صنایع دستی و اهمیت موقعیت مکانی استان سمنان که به باب الرضا (ع) معروف است، گفت: ایجاد بازار و بازاریابی برای فروش محصولات صنایع دستی در حمایت از این صنعت محلی اهمیت زیادی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی سپس به منطقه صنعتی شهرستان مهدیشهر مراجعه و از دو واحد تولیدی، شامل یک واحد صادرکننده لوازم سرمایشی و گرمایشی و یک واحد در حال تغییر خط تولید با ظرفیت اشتغالزایی برای بیش از سه هزار نفر بازدید کرد.

رئیس جمهور همچنین در سمنان با حضور و زیارت از امامزاده یحیی بن موسی  (ع) مزار شهدا را گل افشانی و به مقام والای آنان ادای احترام کرد و در آخرین برنامه سفر خود در نشست شورای اداری استان سمنان با تاکید بر اینکه هیچ بانکی حق ندارد برای پیگیری مطالبات کارگاه و کارخانه ای را تعطیل کند، افزود: بانکها می توانند دنبال مطالبات باشند ولی تعطیلی کارخانه ها خلاف سیاست های دولت و کشور است.

رئیسی ادامه داد: کارگروهی در کشور و استانها برای فعالسازی کارخانه هایی که ظرفیت هایشان معطل مانده ایجاد شود و معاون اول رئیس جمهور نیز در این زمینه نظارت کند.

وی تاکید کرد: ۴۰ درصد از ظرفیت کارخانه های کشور معطل است که باید ملاحظه شود چرا با وجود زیرساخت کارگران بیکارند و مشکلات اجتماعی ناشی از آن ایجاد می شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه هر نوع رابطه ناسالم اداری، هر گونه معطلی مردم بدون توجیه را ناصحیح می دانیم، افزود: مسوولی که نمی داند فردا هست یا نیست، باید وظیفه و کار ارباب رجوع را، اگر روند زمان‌بر نبود، همان روز به سرانجام برساند.

رئیسی با اشاره به اینکه رمز موفقیت همان درس بزرگ امام خمینی (ره) و تکیه به خدا و اعتماد به داشته ها است، افزود: رضایت الهی در گرو گره گشایی از کار خلق است و این اشاره الهی است.

رئیس جمهوربا اشاره به تاثیر نگاه انسان به نوع خدمت و کار سازمانی افزود: عده ای مدتی خدمت می کنند و زمانی را نیز فرصتی برای خود می دانند و خدمت را به ذات تکلیف نمی دانند و این مسیر پاسخگویی  نه به مردم و نه سلسله مراتب اداری را به همراه ندارد.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٣ آبان ١٤٠٠ - ٢٠:١٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: