پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


کاهش ۱۰ کیلوگرمی وزن دام عشایر تهران

کمبود نهاده دامی به عشایر خسارت جدی زده است

مدیر امور عشایر تهران گفت: کمبود نهاده دامی باعث کاهش وزن دام عشایر تا ده کیلوگرم شده و به آنان خسارت جدی وارد شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر تهران، فرشید ذبیحی بیان کرد: عشایر تهران از اواخر بهار علوفه دستی به دام خود دادند که این امر موجب کاهش وزن حدود ده کیلوگرمی دام آنان شده است.

وی افزود: به تازگی و دوهزار تن نهاده دامی به عشایر استان اختصاص یافت که این میزان جوابگوی زیاد دام عشایری استان نیست.

ذبیحی اظهار داشت: عشایر استان تهران بیش از۷۰۰ هزار راس دام سبک دارند و حدود ۲۰درصد گوشت قرمز استان تهران را تامین می کنند که به دلیل کمبود نهاده با مشکلات جدی مواجه شده اند.

مدیر امور عشایر تهران همچنین از اجرایی شدن طرح خرید تضمینی دام عشایر در استان تهران خبر داد و گفت: این طرح با همکاری شرکت پشتیبانی امور دام استان و اتحادیه تعاونی های عشایری در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه عشایر همواره نقش اساسی در رشد، توسعه و پیشرفت کشور ایفا کرده اند، افزود: عشایر کانون تولید و جهش تولیدند و با کمترین هزینه و بهره برداری از امکانات دولتی، بیشترین تولید را دارند.

مدیر امور عشایر تهران گفت: اتکای صرف عشایر به شغل دامداری در بلندمدت ممکن است به معیشت آنان آسیب وارد کند و باید تنوع شغلی در مناطق عشایری ایجاد شود.

ذبیحی همچنین از اجرای صدور کارت شناسایی عشایر در استان تهران خبر داد و گفت: این طرح تا پایان سال در استان ا عملیاتی خواهد شد و مقرر شده است عشایری که کارت نداشته باشند از ارائه خدمات محروم شوند.

وی تاکید کرد: از اواخر امسال عشایری که کارت شناسایی نداشته باشند توقع ارائه خدمات نداشته باشند و در سراسر کشور مقرر شده از اواخر امسال تنها به عشایری که کارت تردد داشته باشند خدمات دولتی از جمله نهاده دامی ارزان قیمت و سایر خدمات تعلق بگیرد.

مدیر امور عشایر تهران از عشایر استان تهران خواست هر چه زودتر برای صدور کارت شناسایی به شرکت های تعاونی در شهرستان های استان مراجعه کنند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٠ مهر ١٤٠٠ - ٠٩:٠٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: