پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری:

چهارمحال و بختیاری در تولید گوشت ارگانیک صاحب بِرند می‌شود

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری گفت: کسب مجوز بِرند تولید گوشت ارگانیک و طبیعی چهارمحال و بختیاری در حال انجام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر چهارمحال و بختیاری، یحیی حسین‌پور اظهار داشت: در کشور سه شرکت در حوزه تولید گوشت طبیعی و ارگانیک فعال است و به‌زودی این استان نیز صاحب چهارمین برند تولید گوشت طبیعی و ارگانیک کشور می‌شود.

وی جمعیت بالای عشایری استان را ظرفیتی برای تولید گوشت، پشم و شیر در کشور عنوان کرد و گفت: عشایر استان با در اختیار داشتن یکهزار و ۵۵۰ راس دام سبک و دوهزار و ۷۰۰ راس دام سنگین سالانه ۱۱ هزار تن گوشت قرمز، یک هزار تن پشم و ۳۵ هزار تن شیر و لبنیات تولید می‌کنند.

حسین پور مجموع عشایر درون و برون کوچ استان را ۱۴۶ هزار و ۲۱۵ نفر در قالب ۳۴ هزار و ۷۷۲ خانوار اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۱۲۴ هزار و ۱۷۳ نفر در قالب ۲۸ هزار و ۷۴۵ خانوار عشایر برون کوچ و ۲۲ هزار و ۴۲ نفر در قالب ۶ هزار و ۲۷ خانوار عشایر درون کوچ به شمار می‌روند.

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری از بازسازی و مرمت چهارهزار و ۹۸۰ کیلومتر ایلراه عشایری در استان خبر داد و اظهار داشت: سالانه 1200 کیلومتر ایلراه در استان بازسازی و مرمت می‌شود.

وی همچنین از توزیع 1000 دستگاه پنل خورشیدی در بین عشایر استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۸۲۵ پنل از سوی شرکت توزیع نیروی برق و ۱۷۵ دستگاه از محل منابع داخلی امور عشایر استان تامین شده است.

حسین پور گفت: در چهار سال اخیر ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی در اختیار عشایر استان قرار داده شده است.

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری به انتقادها در خصوص ایجاد شهرک‌های عشایری اشاره کرد و افزود: تاکید ما بر این است تا شهرک‌ها ایجاد نشود مگر اینکه در کنار آن اشتغال و تولید عشایر نیز دیده شود که در همین راستا مراحل احداث هشت شهرک عشایری در دستور کار قرار دارد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٩ مهر ١٤٠٠ - ١٣:٠٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: