پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی خبر داد؛

۷ میلیارد تومان نیاز عشایر خراسان جنوبی برای آبرسانی

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: امسال حدود هفت میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به عشایر از طرف امور عشایر استان درخواست شده است. زیرا درحال حاضر برای تامین به موقع آب عشایر پنج دستگاه تانکر آبرسانی مورد نیاز می باشد تا عشایر دراین خشکسالی در زمینه آب، با مشکل مواجه نشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، مهدی عصمتی پور با بیان اینکه عشایر خراسان جنوبی نیازمند هفت میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی می باشند، گفت: در پیش بینی اعتباری امسال حدود هفت میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به عشایر از طرف امور عشایر استان درخواست شده است.

وی افزود: درحال حاضر برای تامین به موقع آب عشایر پنج دستگاه تانکر آبرسانی مورد نیاز می باشد تا عشایر در این خشکسالی در زمینه آب با مشکل مواجه نشوند.

عصمتی پور ادامه داد: امسال به دلیل خشکسالی حاکم و گرمای شدید؛ دو برابر سال گذشته، آبرسانی به محلات عشایری در دستور کار قرار دارد.

وی از آبرسانی سیار به محلات عشایری با 23 دستگاه تانکر خبر داد و گفت: این تعداد دستگاه برای آبرسانی کم است، لذا با دستور استاندار، قرارگاه آب در استان تشکیل شد تا از بحران تامین آب عشایر در فصل گرم کاسته شود.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی بیان کرد: هم اکنون در آبرسانی به محلات عشایری، دو میلیارد و 900 میلیون تومان دیون به تشکل های عشایری داریم و با توجه به شرایط سخت خشکسالی از فرمانداران می خواهیم در کمیته های برنامه ریزی به عشایر استان کمک کنند.

عصمتی پور مهمترین مشکل در زمینه تامین آب عشایر را کمبود اعتبار عنوان کرد و افزود: برای آبرسانی به عشایر نیازمند توجه ویژه اعتباری هستیم تا تابستان گرم امسال با کمترین مشکل پشت سر گذاشته شود.

وی گفت: استاندار خراسان جنوبی برای رفع مشکلات عشایر همکاری ویژه دارد، افزود: امسال به دلیل خشکسالی و خشک شدن چاه های مالداری در استان، برای هفت هزار و 600 خانوار آبرسانی سیار انجام شده و این درحالی است که سال گذشته آبرسانی سیار فقط برای چهار هزار و ۵۰۰ خانوار عشایری انجام شده بود.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٦ تير ١٤٠٠ - ١٦:٠٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: