پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی:

7600 خانوار عشایری در خراسان جنوبی آبرسانی سیار می شوند

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی از آبرسانی به 7600 خانوار عشایری استان با 23 تانکر آبرسان سیار خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: امسال به دلیل کاهش بارشها  و پایین آمدن سطح آبهای زیرزمینی و خشکی قنوات و چاه های آب، آبرسانی برای 7600 خانوار عشایری خراسان جنوبی با 23 تانکر آبرسان انجام می شود.

مهدی عصمتی پور در بازدید از محلات عشایری قیصار که با حضور استاندار و نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس انجام شد، اظهار داشت: با ثبت درخواست عشایر، در کمتر از یک روز آب شرب سالم به محلات عشایری رسانده می‌شود اما امسال به دلیل خشک شدن 240 چاه مالداری و درخواست های زیاد برای تامین آب از سوی عشایر، آبرسانی سیار زمان بیشتری می‌برد.

وی درخصوص تکمیل پروژه آبرسانی به محله عشایری چاه یوسف و قیصار در شهرستان قائن، گفت: چاه آب این منطقه، با دبی 5 لیتر در ثانیه حفر شده و کار مطالعه این پروژه به طول خط انتقال 45 کیلومتر که 17 محله عشایری را شامل می شود به پایان رسیده و برای اجرای آن  22 میلیارد تومان اعتبار برآورد شده که به محض تامین اعتبار عملیات اجرایی آن شروع می شود.

عصمتی پور با اشاره به اینکه امسال در پرداخت تسهیلات بیشترین مقدار جذب را در کشور داشته ایم، گفت: به هر میزان که صندوق های خرد زنان عشایری تسهیلات قرض‌الحسنه 5 ساله با سود 4 درصدی درخواست کنند در اختیارشان قرار می‌گیرد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٩ تير ١٤٠٠ - ١٢:٥٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: