پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان جهاد کشاورزی تهران:

با دلالان تولیدات عشایر تهران مقابله می‌کنیم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی تهران گفت: با سودجویان و دلالان محصولات کشاورزی بویژه در بخش تولیدات عشایر تهران مقابله می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر تهران، ایوب فصاحت در بازدید یک روزه از مناطق عشایری دشت لار، اظهار داشت: جامعه تولید کننده عشایری برای استان تهران یک فرصت است و باید قدر این نعمت بزرگ را دانست.

وی گفت: اینکه بخش عمده گوشت قرمز و محصولات لبنی مردم توسط عشایر تولید می شود و نقش بسزایی در تامین امنیت غذایی مردم دارند باید توجه مسئولان را به حمایت از این قشر معطوف کند.

فصاحت اظهار داشت: در سال های اخیر به دلیل افزایش نرخ ارز، در فرایند وارادت نهاده دامی با مشکلاتی مواجه شدیم و به تبع آن جامعه عشایر نیز با محدودیت هایی مواجه شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی تهران ادامه داد: مجموعه جهاد کشاورزی استان تهران با همکاری نمایندگان مجلس و استانداری تلاش می کند این مشکل را برطرف کند چراکه کمبود نهاده دامی موجب کاهش محصولات عشایری می شود.

وی گفت: در این مسیر با تمام وجود در مقابل دلالان و واسطه گران ایستاده ایم و اجازه نخواهیم داد عده ای سودجو مشکلاتی را برای بخش کشاورزی ایجاد کنند.

تصرف مسیرهای عشایری که موجب گلایه این قشر شده و مشکلاتی برای عبور و مرور دام ایجاد کرده و همچنین واکسیناسیون دام های عشایری از جمله مشکلاتی بود که فصاحت به آنها اشاره و تاکید کرد: با همکاری ادارات کل منابع طبیعی و دامپزشکی این مشکلات هر چه زودتر برطرف می شود.

وی گفت: بازدیدهای میدانی از مناطق عشایری، واحدهای دامی و لبنی و سایر بخش های کشاورزی استان تهران ادامه می یابد و با همکاری و هماهنگی سایر بخش ها در سالی که به فرموده رهبر معظم انقلاب به تولید، پشتیبانی ها  و مانع زدایی ها نامگذاری شده، موانع و مشکلات بخش کشاورزی تا حد توان برطرف می شود.

 

۲۵ درصد گوشت تهران توسط عشایر تولید می شود

سرپرست امور عشایر  نیز در این بازدید با اشاره به اینکه حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد گوشت قرمز مردم این استان را عشایر تولید می کنند، افزود: عشایر استان تهران با دارا بودن بیش از ۷۰۰ هزار دام سبک از تولید کنندگان گوشت قرمز در این استان محسوب می شوند.

 فرشید ذبیحی ادامه داد: عشایر استان تهران حدود ۱۰۰ روز در مناطق ییلاقی استان و مابقی را در مناطق قشلاقی زندگی می کنند و این جامعه تولید کننده با حدود سه هزار خانوار نقش بسزایی در تولید محصولات دارند.

وی خاطرنشان کرد: احداث ۲ مرکز خدمات رسان و پشتیبانی در غرب و شرق دشت لار، آبرسانی سیار، توزیع سوخت فسیلی و آرد و احداث مرکز درمانی و بهداشتی و همچنین احداث مرکز واکسیناسیون دام و اجرای سامانه های خورشیدی و چراغ معابر از اقداماتی است که برای عشایر استان انجام شده است.

 نماینده مردم شهرستان پاکدشت در مجلس نیز در این بازدید بر رفع مشکلات جامعه عشایری تاکید کرد و گفت: این جامعه تولید کننده و کم توقع نقش بسزایی در تولید محصولات اساسی مردم دارند و باید مشکلات آنان رفع شود.

بشیری افزود: تمامی مسیرهای عشایری استان تهران که بیش از ۲ هزار کیلومتر است به ثبت رسیده اما در سال های اخیر افراد و دستگاه های مختلف بخشی از این مسیرها را تصرف کردند که باید جلوی این اقدام گرفته شود.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٩ تير ١٤٠٠ - ١٠:١٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: