پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


سرپرست سازمان امور عشایر ایران:

1000 کامیون تانکردار برای آبرسانی سیار به عشایر نیاز است

سرپرست سازمان امور عشایر ایران گفت: تامین آب عشایر وظیفه امور عشایر است و برای آبرسانی سیار به عشایر یکهزار کامیون تانکردار نیاز داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، عباس پاپی زاده در نشست با حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: زیرساخت ها و اعتبارات مورد نیاز برای تامین آب عشایر به ما داده نشده با این وجود با اعتبارات اندکی که اختصاص داده می شود آبرسانی سیار و شبکه های آبرسانی در مناطق عشایری را انجام می دهیم.

وی بیان داشت: برای آبرسانی به 252 هزار خانوار عشایری که در 59 درصد از عرصه های جغرافیایی کشور به صورت پراکنده حضور دارند نیاز به یکهزار کامیون تانکردار آبرسان داریم.

 پاپی زاده اظهار داشت: به دلیل فاصله زیاد بین سامانه های عشایری که در مناطق کوهستانی با جاده های خاکی واقع شده است یک شبانه روز طول می کشد تا به سامانه های عشایری آبرسانی شود ضمن اینکه آب شرب دام عشایر را نیز تامین می کنیم.

سرپرست سازمان امور عشایر ایران خاطرنشان کرد: با توسعه شبکه های آبرسانی و اجرای پروژه های انتقال آب در مناطق عشایری از حجم آبرسانی سیار به عشایر کاهسته می شود.

 

خشکسالی و ضرورت تامین آب شرب عشایر

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران نیز در این نشست با بیان اینکه خشکسالی های اخیر ضرورت تامین آب عشایر را دوچندان کرده، به کمبود اعتبارات و امکانات برای آبرسانی به عشایر اشاره کرد و گفت: جامعه عشایری در عین حال که تولید کننده هستند صدایشان به جایی نمی رسد مگر اینکه سازمان امور عشایر و دیگر سازمان های مرتبط به داد آنان برسند.

مهدی میزبان اظهار داشت: در سه سال گذشته 550 میلیارد تومان برای تامین آب بهداشتی و پایدار عشایر اختصاص داده شد و در این مدت حدود 800 پروژه آبرسانی در مناطق عشایری اجرا کرده ایم که لازم است برای نگهداری و مدیریت بهره برداری از این پروژه ها با دستگاه های مسئول به تفاهم برسیم.

در این نشست مقرر شد نشست های مشترک با حضور مدیران ستادی و استانی شرکت آب و فاضلاب کشور و سازمان امور عشایر ایران برای بررسی توسعه همکاری های بین دو دستگاه و انعقاد تفاهم نامه در این خصوص برگزار شود.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٦ دی ١٤٠٠ - ١٢:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: