نسخه چاپی


امضای تفاهم نامه همکاری سازمان امور عشایر با وزارت بهداشت

در راستای توسعه و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و احداث خانه های بهداشت در مناطق عشایری تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین سازمان امور عشایر ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به امضا رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر، تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین سازمان امور عشایر ایران و وزارت بهداشت، به امضای کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر و علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت رسید.

در مراسم انعقاد این تفاهم نامه که در همایش ایلات و عشایر غرب کرخه در شهرستان شوش برگزار شد، معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان و جمعی از مدیران ارشد دستگاه های اجرایی استان و جمعی از عشایر و ایلات ترکاشوند، بختیاری و عرب حضور داشتند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این مراسم با اشاره به تحولات جدید و خدمات ارزنده در چندسال اخیر در حوزه سلامت و بهداشت در مناطق عشایری، اظهار داشت:  این تفاهم نامه در راستای اجرای مصوبات شورای عالی عشایر منعقد شده است.

کرمعلی قندالی با قدردانی از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به خاطر توجه به عشایر کشور، گفت: در سال های اخیر بخش زیادی از جامعه عشایری تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار گرفته اند و مراکز و خانه های بهداشتی متعددی در سامان های عشایری راه اندازی شده است.

وی افزود: با انعقاد و امضای این تفاهم نامه، تا افق 1404 شاهد تحولات چشمگیر و رشد شاخص های سلامت و بهداشت در مناطق عشایری خواهیم بود.

بر اساس این گزارش، معاون بهداشت وزارت بهداشت نیز در این مراسم با اشاره به اینکه عشایر جامعه با کرامت و از گنجینه های ارزشمند انقلاب و کشور هستند، گزارشی از توسعه  و راه اندازی مراکز و خانه های بهداشت در مناطق عشایری ارائه داد.

علیرضا رئیسی با بیان اینکه با امضای این تفاهم نامه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق عشایری توسعه می یابد، از جذب تعداد زیادی بهورز از فرزندان خود عشایر برای خدمت در خانه های بهداشت سیار عشایری خبر داد.

 وی همچنین از تخصیص اعتبار و ایجاد و راه اندازی یک خانه بهداشت در شهرک بختیاری غرب کرخه تا مهر ماه سال آینده خبر داد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان و فرماندار شوش نیز در این مراسم آمادگی خود را برای همکاری و حمایت ویژه از اجرای طرح های مربوط به حوزه سلامت و بهداشت در مناطق عشایری استان اعلام کردند.

در پایان این مراسم از ۴ نفر از نمایندگان عشایر از ایلات مختلف استان تقدیر بعمل آمد و مراسم با گرامیداشت چهل و یکمین فجر انقلاب اسلامی و با اجرای سرود دختران عشایری و برگزاری تئاتر پایان یافت.

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٥ بهمن ١٣٩٨ - ٢١:٠٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: