پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


عشایر فارس تا پایان دولت سیزدهم از پنل تولید برق خورشیدی بهره مند می شوند

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: تا پایان دولت سیزدهم تمام عشایر استان از پنل های تولید برق خورشیدی بهره مند می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، عبدالحمید کریمی اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح توزیع پنل های تولید برق خورشیدی تا به امروز ۲۸50دستگاه‌ در بین عشایر فارس توزیع شده است.

وی افزود: از سال ۱۴۰۰ تا بهمن ماه سال جاری با همکاری شرکت توزیع برق استان 2770پنل تولید برق خورشیدی در بین عشایر فارس توزیع شده و ۷۶سامانه نیز از محل اعتبارات ارزش افزوده تهیه و در اختیار عشایر استان قرار داده شده است.

کریمی با اشاره به مزایای سامانه های برق خورشیدی، گفت: این پنل ها ارزان قیمت و قابل حمل هستند و علاوه بر تأمین روشنایی، امکان شارژ تلفن همراه و وسایل الکترونیکی را در دورترین مناطق برای عشایر فراهم می‌کنند.

مدیرکل امور عشایر فارس ادامه داد: وزن کم و حمل آسان سامانه‌های تولید برق خورشیدی باعث می‌شود نصب این پنل ها توسط خود عشایر و به سهولت انجام شود.

وی اضافه کرد: در سال جاری به منظور تسهیل و امنیت بیشتر کوچ عشایر فارس، با اعتبارات استانی ۱۶۰دستگاه چراغ قوه خورشیدی تامین و در اختیار عشایر استان قرار داده شد.

کریمی جمعیت عشایر فارس را ۲۷هزار خانوار عنوان کرد و ابراز داشت: تا پایان دولت سیزدهم تمام عشایر استان از پنل های تولید برق خورشیدی بهره مند خواهند شد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢ اسفند ١٤٠٢ - ٠٩:٤١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: