پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

تامین آب 70 تا 80 درصد مناطق عشایری با لوله کشی ممکن است

رئیس سازمان امور عشایر ایران در نشست مدیریت بحران خشکسالی در مناطق عشایری گفت: با اختصاص اعتبار لازم تامین آب 70 تا 80 مناطق عشایری با لوله کشی ممکن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نشست مشترک بررسی و مدیریت بحران خشکسالی در مناطق عشایری با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران، معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور و مدیرکل مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در سالن کوچ سازمان امور عشایر برگزار شد.

 رئیس سازمان امور عشایر ایران در این نشست با اشاره به بحرانی بودن شرایط خشکسالی در مناطق عشایری کشور بیان داشت: زندگی عشایر وابسته به طبیعت است و خشکسالی شرایط زندگی عشایر را دشوار کرده است

عباس پاپی زاده اظهار داشت: با اختصاص اعتبار لازم می توانیم آب مورد نیاز 70 تا 80 درصد مناطق عشایری را با لوله کشی تامین کنیم.

وی توجه به شاخص های جمعیت، محرومیت و پراکندگی در مناطق عشایری را برای اختصاص اعتبارات بسیار مهم عنوان کرد و گفت: کاهش بارندگی ها و خشکسالی از چالش های اصلی زندگی عشایر است که باید تدابیر ویژه ای برای مدیریت خشکسالی در مناطق عشایری اندیشیده شود.

نژاد جهانی، معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور نیز در این نشست با اشاره به محرومیت های موجود در مناطق عشایری و چالش های خشکسالی در این مناطق، گفت: آماده همکاری با سازمان امور عشایر برای مدیریت بحران خشکسالی در مناطق عشایری هستیم.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٩ خرداد ١٤٠١ - ١٣:٥٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: