پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیر امور عشایر تهران:

عشایر تهران برای دریافت کارت تردد دام اقدام کنند

مدیر امور عشایر تهران از عشایر این استان خواست نسبت به دریافت کارت تردد دام از طریق تعاونی های عشایری اقدام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر تهران، فرشید ذبیحی در سامانه ۱۱۱ سامد استانداری تهران که برای پاسخگویی به مشکلات عشایر استان حضور یافته بود با اشاره به اینکه طرح صدور کارت تردد دام عشایر استان تهران با جدیت در حال اجرا است، افزود: از کلیه عشایر استان می خواهیم با مراجعه به شرکت های تعاونی و امور عشایر شهرستان ها نسبت به دریافت این کارت اقدام کنند چرا که در آینده نزدیک هر گونه ارائه خدمات تنها به عشایر دارای کارت تردد دام تعلق می گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از درخواست های به حق عشایر تهران تامین نهاده دامی است، اظهار داشت: افزایش نرخ دلار و وجود واسطه ها وضعیت تامین نهاده دامی را برای عشایر تهران با مشکل مواجه کرده اما با تلاش های صورت گرفته در وزارت جهاد کشاورزی و سازمان امور عشایر ایران این مشکل به زودی برطرف خواهد شد.

ذبیحی گفت: عشایر استان تهران ار نیمه شهریور کوچ پاییزه خود را به سمت مناطق گرمسیر شروع می کنند که با استقرار عشایر در مناطق قشلاقی نیاز عشایر به نهاده دامی بیشتر می شود.

مدیر امور عشایر تهران با اشاره به کاهش نزولات جوی و نیاز عشایر به آب، خاطرنشان کرد: امسال آبرسانی سیار در مناطق گرمسیر استان تهران به شکل منظم تری اجرا خواهد شد و تلاش می کنیم مشکلات عشایر در این زمینه را کاهش دهیم.

وی اظهار داشت: توجه به جامعه عشایری یعنی توجه به تامین امنیت غذایی و تولید محصولات پروتئینی و ضروری است از این جامعه تولید کننده و بی ادعا حمایت شود.

ذبیحی گفت: عشایر تهران با دارا بودن ۷۰۰ هزار راس دام سبک از تولید کنندگان عمده گوشت در استان هستند و ۲۰ تا ۲۵ درصد گوشت قرمز پایتخت را تامین می کنند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٥ شهريور ١٤٠٠ - ٠٨:٣٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: