پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر اردبیل خبر داد:

صدور 1871 کارت تردد دام برای عشایر اردبیل

مدیرکل امور عشایر اردبیل از صدور 1871 کارت تردد دام برای دامداران عشایری این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان اردبیل، معرفت آذری گفت: در راستای اجرای دستورالعمل خرید و فروش و نگهداری دام برابر با تصویب نامه هیات وزیران و قانون نظام جامع دامپروری کشور، امور عشایر استان با همکاری اتحادیه و تعاونی های عشایری استان نسبت به صدور 1871 کارت تردد دام برای دامداران عشایری استان اقدام نموده است.

وی اظهار داشت: ارائه هرگونه خدمات و پرداخت تسهیلات بانکی و نهاده دامی فقط با کارت شناسایی دامداری صورت می‌گیرد و هرگونه جابجایی دام نیز بدون داشتن کارت تردد دام ممنوع است.

آذری افزود: کارت ساماندهی و تردد دام  تنها به افرادی تعلق می گیرد که شغل و معیشت آنان وابسته به دام و مرتع باشد و افرادی که به عنوان شغل دوم دامداری را انتخاب کرده اند، کارت تردد دام برای آنان صادر نمی شود.

مدیرکل امور عشایر اردبیل خاطرنشان کرد: کارت های شناسایی دامداری و تردد دام تا پنج سال اعتبار دارد و عشایر برای دریافت این کارت 41 هزار و 800 هزار تومان هزینه می کنند

وی از عشایر استان خواست در اسرع وقت با دردست داشتن اسناد هویتی از جمله شناسنامه، کارت ملی، دفترچه عشایری و سایر مدارک مربوطه به تعاونی های عشایری یا ادارات امور عشایر شهرستانی که زیرساخت های لازم برای ثبت نام و صدور کارت تردد دام در آنجا فراهم شده مراجعه و نسبت به دریافت کارت تردد دام خود اقدام کنند.

آذری یادآور شد: از زمان آغاز اجرای طرح پلاک کوبی و هویت گذاری دام عشایر تا کنون 320 هزار راس دام عشایر استان اردبیل در سامانه هویت گذاری دام ثبت شده است.

 

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٧ شهريور ١٤٠٠ - ١٤:١٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: