پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر استان ایلام خبر داد:

صدور 5800 کارت تردد دام برای عشایر ایلام

مدیرکل امور عشایر استان ایلام از صدور بیش از 5800 کارت تردد دام عشایر در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر ایلام، فرشاد یاسمی با اعلام این خبر افزود: با عنایت به سیاست های ابلاغی کشور درخصوص صدور کارت شناسایی و تردد ویژه عشایر و نیز هویت گذاری و پلاک کوبی دام عشایر، طرح ثبت نام و صدور کارت شناسایی عشایر همزمان با هویت گذاری دام عشایر ایلام در حال اجرا است.

وی اظهار کرد: ارائه هرگونه خدمات و پرداخت تسهیلات بانکی و نهاده دامی فقط با کارت شناسایی دامداری صورت می‌گیرد و هرگونه جابجایی دام نیز بدون داشتن کارت تردد دام ممنوع است.

یاسمی افزود: شرط صدور کارت ساماندهی عشایر تنها به افرادی تعلق می گیرد که شغل و معیشت آنان وابسته به دام و مرتع باشد و افرادی که به عنوان شغل دوم دامداری را انتخاب کرده اند، کارت تردد دام برای آنان صادر نمی شود.

مدیرکل امور عشایر ایران خاطرنشان کرد: کارت های شناسایی دامداری و تردد دام تا پنج سال اعتبار دارد و عشایر برای دریافت این کارت تنها ۴۰ هزار تومان هزینه می کنند.

وی از عشایر استان خواست در اسرع وقت با دردست داشتن اسناد هویتی از جمله شناسنامه، کارت ملی، دفترچه عشایری و سایر مدارک مربوطه به تعاونی عشایری یا ادارات امور عشایر شهرستانی که زیرساخت های لازم برای ثبت نام و صدور کارت تردد دام در آنجا فراهم شده مراجعه و نسبت به دریافت کارت تردد دام خود اقدام کنند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٣١ مرداد ١٤٠٠ - ٠٨:٥٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: