پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


نایب رئیس مجلس از مناطق عشایری البرز بازدید کرد

طرح های حمایتی از عشایر در مجلس در دست پیگیری است

نایب رئیس مجلس در بازدید از مناطق عشایری استان البرز از پیگیری طرح های حمایتی از عشایر توسط نمایندگان مجلس خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر البرز، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کرج از مناطق عشایری این استان بازدید کردند. در این بازدید عشایر منطقه پاره ای از مشکلات خود از جمله گرانی نهاده دامی، قیمت پایین خرید دام زنده و مشکلات مرتعی را بیان و خواستار رسیدگی به این مشکلات از سوی نمایندگان مجلس و دستگاه های متولی شدند.

نماینده مردم شهرستان کرج در مجلس با بیان اینکه مجلس در حال بررسی و رفع مشکلات تمام دامداران کشور بویژه رفع مشکل تامین نهاده دامی است، از پیگیری طرح های حمایتی از عشایر توسط نمایندگان مجلس خبر داد.

عباسی افزود: مجلس در حال بررسی طرحی است که با تصویب آن از این پس قیمت گذاری محصولات کشاورزی و دامی بر اساس مصوبه ستاد تنظیم قیمت دام و کشاورزی تعیین می شود.

وی افزود: همچنین طرح توسعه بیمه عشایری و طرح تشکیل شورای صدور مجوز دامداران نیز در حال بررسی است که تصویب این طرحها کمک زیادی به زندگی عشایر و معیشت آنان می کندمی کند.

نقدی بازنشین، رئیس امور عشایر استان البرز نیز که در این بازدید حضور داشت، گزارشی از وضعیت عشایر استان ارائه داد و گفت: تامین گوشت توسط عشایر موجب بی نیازی کشور به واردات گوشت می شود و محصولات تمام ارگانیک عشایری نیز در سلامت غذایی مردم تاثیر فراوانی خواهد داشت که لازم است از این قشر حمایت های لازم را انجام دهیم.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١١ مرداد ١٤٠٠ - ١٤:٤١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: