نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی:

تامین آب پایدار عشایر موجب جهش تولید می شود

مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی گفت: با تامین آب دائمی علاوه بر افزایش وزن در دام، شاهد افزایش بهداشت و جهش تولید در خواهیم بود و یکی از اقدامات مهم در راستای پدافند غیرعامل خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان شرقی، آل هاشم گفت: تامین آب مصرفی دام، نقش مهمی در کیفیت و کمیت پشم، شیر و گوشت در دام دارد.

وی افزود: فقر آبی دام، در کاهش وزن دام، تلفات و حتی کیفیت شیر، پشم و تولید بره اثرگذار است و این اثرگذاری را می توان با رقم ریالی برآورد نمود.

آل هاشم با تاکید بر اینکه اداره کل امور عشایر استان در سال جاری برای تامین و بهره مندی عشایر استان از آب شرب بهداشتی ۲۷ قشلاق در شهرستان های کلیبر، اهر، میانه و خدافرین و ۱۲ یورد در ییلاقات استان، اقدام نموده است.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه حدود ۷۵۰ خانوار عشایری با 50 هزار راس دام در قشلاقات فوق مشغول به تولید مواد لبنی و پرورش دام می باشند، گفت: با تامین آب دائمی به جز افزایش وزن در دام، شاهد افزایش بهداشت و جهش تولید در سال جاری خواهیم بود که یکی از اقدامات مهم در راستای پدافند غیرعامل هم خواهد بود.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٥ مرداد ١٣٩٩ - ١٣:٣٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: