نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی:

کوچ بهاره عشایر خراسان رضوی در سلامتی کامل انجام شد

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر ابتلاء بیماری در عشایر استان اعلام نشده و کوچ بهاره عشایر استان با تاخیر یک ماهه انجام شد و عشایر با سلامتی کامل در مناطق ییلاقی مستقر شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان رضوی، محمد نبوی فرد اظهار داشت: با استفاده از تمامی ظرفیت های اداره کل و شبکه های تعاونی های عشایری استان پیش بینی های لازم برای کوچی آرام و سالم صورت گرفت و نسبت به مرمت راه های عشایری، آبرسانی و تامین علوفه و سایر مایحتاج  عشایر در زمان کوچ اقدام شد.

وی ادامه داد: همچنین با دستگاه های اجرایی مرتبط هماهنگی لازم برای ارائه خدمات به عشایر کوچنده بویژه کنترل و مهار دامنه انتشار ویروسکرونا به جامعه عشایری  صورت گرفت و اطلاع رسانی، توصیه های بهداشتی، نظارت بر امنیت کوچ و جلوگیری از ورود افراد غیر به سامانه های عرفی عشایر و واکسیناسیون دام در حین کوچ عشایر از جمله اقداماتی بود که انجام شد.

نبوی فرد گفت: خدا را شاکریم که بارندگی های خوب سال جاری در استان موجب افزایش علوفه مراتع شده که این امر افزایش تولید و کاهش هزینه های دامداری برای عشایر را بدنبال خواهد داشت.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٨ خرداد ١٣٩٩ - ١٥:٢٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: