نسخه چاپی


عشایر خراسان‌جنوبی آموزش‌های امدادی فرا می گیرند

امضای تفاهمنامه همکاری مشترک امور عشایر و هلال احمر خراسان جنوبی

به منظور ارائه آموزش‌های امدادی به عشایر خراسان جنوبی، تفاهمنامه همکاری مشترک فی مابین اداره کل امور عشایر و جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، به امضای مدیران این دو دستگاه رسید.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در مراسم امضای این تفاهمنامه گفت: زندگی عشایر در خارج از محورهای مواصلاتی سبب شده امدادرسانی در حوادث طبیعی همچون سیل و خشکسالی با مشکلاتی مواجه شود.

محمدرضا رضایی افزود: با توجه به اینکه تهدیدات و حوادث طبیعی زندگی عشایر را تهدید می کند، ضرورت آموزش امداد و کمک‌های اولیه به جامعه عشایری را  دوچندان کرده است.

وی ادامه داد: امضای این تفاهمنامه به منظور ارائه آموزشهای امدادی به عشایر استان است که این آموزشها با توجه به سبک زندگی این قشر از جامعه صورت خواهد گرفت.

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: برای سایر اقشار جامعه شعار «در هر خانواده یک امدادگر» را ترویج می‌کنیم اما بر اساس نوع زندگی که عشایر دارند، در هر خانواده عشایری نیاز به آموزش حداقل دو امدادگر است.

بر اساس این گزارش، سرپرست اداره کل امور عشایر خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار داشت: بر اساس این توافقنامه عشایر خراسان‌جنوبی از این پس آموزش‌های امدادی را فرا می گیرند.

مهدی عصمتی پور با اشاره به جمعیت 81 هزار نفری عشایر خراسان جنوبی در قالب 15 هزار و 676 خانوار، افزود: 60 درصد عشایر استان کوچ می‌کنند که در مسیر کوچ با خطراتی همچون مارگزیدگی، زنبور گزیدگی و آسیب‌های مشابه رو به رو می شوند که با آموزش‌های امدادی نحوه صحیح برخورد با این مسائل را فرا می گیرند.

در پایان این مراسم سرپرست اداره کل امور عشایر خراسان جنوبی عضو داوطلب جمعیت هلال احمر استان شد

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٩ - ٠٧:٥٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: