نسخه چاپی


تبیین جایگاه عشایر در توسعه ضروری است

فرماندار شهرستان دشتستان با بیان اینکه باید به دنبال توسعه متوازن باشیم و به ترکیب اجتماعی کشور توجه ویژه ای داشته باشیم، تاکید کرد: باید عشایر را در بحث توسعه مدنظر قرار بدهیم و جایگاه آنان را مشخص و تبیین نماییم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان بوشهر، همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر، شورای عشایری شهرستان دشتستان با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیر امور عشایر استان بوشهر،  فرماندار و امام جمعه دشتستان و تعدادی از مسئولین شهرستانی و نمایندگانی از عشایر برگزار شد.

فرماندار دشتستان در این نشست که روز دوشنبه 14 بهمن ماه برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: شجاعت، صداقت و دلیرمردی از خصوصیات مهم عشایر است که همیشه به همراه داشته و دارند.

فتح الله نوروزی با بیان اینکه باید به دنبال توسعه متوازن باشیم و به ترکیب اجتماعی کشور توجه ویژه ای داشته باشیم، تاکید کرد: باید عشایر را در بحث توسعه مدنظر قرار بدهیم و جایگاه آنان را مشخص و تبیین نماییم.

وی گفت: از هیچ کوششی برای برطرف کردن مشکلات عشایر دریغ نخواهیم کرد و همه دستگاه ها و مدیران اجرایی موظفند نسبت به شرح و وظایفی که در قانون توسعه عشایری برای آنان تعریف شده اقدام کنند.

مدیرکل امور عشایر استان بوشهر نیز در این نشست گزارشی از عملکرد و خدمات ارائه شده به جامعه عشایری شهرستان ارائه داد و خاطرنشان کرد: جامعه عشایری با کمترین امکانات و مصرف کمترین سرانه هزینه، مصداق واقعی استقامت مقاومتی هستند.

نمایندگان عشایر نیز در این جلسه به بیان مسائل و مشکلات عشایر شهرستان پرداختند و با اشاره به اینکه هیچ نوع تضمینی برای خرید دام و محصولات آنان وجود ندارد خواستار حمایت مسئولین در این زمینه شدند.

این عشایر همچنین در خصوص  تامین امنیت در مناطق عشایری شهرستان، تشکیل پایگاه های بسیج عشایری و استقرار انتظامات در این مناطق را ضروری دانستند.

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٦ بهمن ١٣٩٨ - ١٢:٠٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: