نسخه چاپی


دفتر نمایندگی عشایر تنگستان راه اندازی شد

در نشست شورای عشایری شهرستان تنگستان حکم انتصاب سرپرست دفتر نمایندگی امور عشایر این شهرستان از طرف مدیر امور عشایر استان بوشهر به وی ابلاغ و این دفتر رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر بوشهر،  شورای عشایری شهرستان تنگستان در روز 11 دی ماه به ریاست فرماندار این شهرستان در منطقه عشایرنشین "خائیز" بخش مرکزی تنگستان برگزار شد.

فرماندار تنگستان در این نشست با اشاره به نقش عشایر در تولید و اقتصاد مقاومتی اظهار امیدواری کرد با راه اندازی دفتر نمایندگی امور عشایر در شهرستان، ارائه خدمات به عشایر با برنامه ای منسجم تر انجام شود.

عبدالحسن رفیعی پور اظهار داشت: همه می‌دانیم جامعه عشایری در طول چند دهه گذشته در فرآیند توسعه و پیشرفت کشور چه نقش پررنگ و ارزنده‌ای داشته اند.

وی افزود: نقش عشایر و اثرات آن در توسعه اقتصادی کشور از جهات عرضه نیروی کار، مواد غذایی و مواد خام دامی و صنعتی کاملا مشهود است.

فرماندار تنگستان بیان داشت: عشایر با توجه به شرایط زندگی و احتیاجاتشان نقش مؤثری در اوضاع اقتصادی و اجتماعی، سیاسی و نیز حفظ تمامیت ارضی، منابع طبیعی و محیط‌ زیست کشور ایفا می‌کنند.

رفیعی پور با بیان اینکه جمعیت عشایری تنگستان ۷۵۰ نفر در قالب ۱۵۳ خانوار است، گفت: مشکلات و نیازهای عشایر را از زبان خود آنان در این جلسه شنیدیم و اقدامات لازم برای بهسازی مسیر ارتباطی، احداث آب‌انبار، آب‌نما و … انجام خواهد شد.

در این نشست امام جمعه شهر اهرم نیز در سخنانی با بیان اینکه عشایر اهمیت و نقش مهمی در تمام عرصه ها خصوصا عرصه تولید دارند، خواستار خدمت بیشتر به این جامعه زحمتکش و کم توقع شد.

 مدیر امور عشایر استان بوشهر نیز با ارائه گزارشی از عملکرد مدیریت امور عشایر استان، حکم انتصاب "اسفندیار محمدی" به عنوان سرپرست دفتر نمایندگی امور عشایر شهرستان تنگستان را به وی ابلاغ کرد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٤ دی ١٣٩٨ - ٠٨:٢٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: