نسخه چاپی


بیمه دام راهی برای جلوگیری از خسارات ناشی از بلایای طبیعی و بیماری های دامی

سرپرست امور عشایر آذربایجان غربی ضمن دعوت عشایر استان برای مشارکت در طرح بیمه اجباری دام بیان داشت: طبق بند ث ماده 33 برنامه 5 ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پوشش بیمه کلیه دامها در مقابل بیماری های مشترک و واگیردار اجباری شده است و دولت در طرح حمایتی بیمه دام بیش از 50 درصد مبلغ را پرداخت می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از  روابط عمومی امور عشایر آذربایجان غربی، علی بهادری
گفت:  مبلغ حق بیمه برای دام کوچک را 62189 ریال عنوان کرد و افزود: از این مبلغ 26172 ریال سهم بیمه گزار در دام کوچک و مبلغ 106215 ریال در دام بزرگ سهم بیمه گزار است.
وی افزود: همچنین مبلغ  36017 ریال در دام کوچک و مبلغ 417451 ریال در دام بزرگ (گاو بومی) سهم دولت می باشد که مبلغ خسارت پرداختی برای دام کوچک 10002930 ریال و برای دام بزرگ 65780000 ریال می باشد.
بهادری با اشاره بر عوامل خطرزا و بیماری های دامی تحت پوشش بیمه اظهار داشت: بیماری هایی از جمله تب مالت (بروسلوز) تب برفکی، آبله، بیماری های عفونی قرنطینه ای و نوظهور و همچنین تخریب آغل ناشی از عوامل و خسارات طبیعی،  زلزله، سرما و یخ زدگی، سیل، صاعقه، شاربون (سیاه زخم)، طاعون نشخوارکنندگان کوچک (ppr) و هاری از جمله عوامل خطری هستند که شامل خسارت بیمه می شوند.
سرپرست  امور عشایر آذربایجان غربی آمار بیمه دام عشایر استان را در سال زراعی 99 - 98 جمعا 11 هزار و 443 راس اعلام کرد و افزود: با توجه به تعداد دام در اختیار عشایر استان این آمار بسیار پایین می باشد و از عشایر عزیز خواستند تا برای جلوگیری از ضرر و زیان و خسارات ناشی از حوادث طبیعی و غیر طبیعی و انواع بیماری های دام همچنین حفظ سرمایه دامی به شرکت تعاونی عشایری در شهرستان ها و اتحادیه تعاونی عشایر در استان در اسرع وقت مراجعه نموده و نسبت به بیمه نمودن دام خود اقدام نمایند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٢ آذر ١٣٩٨ - ٠٩:٣٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: