نسخه چاپی


استاندار قزوین در دیدار با رئیس سازمان امور عشایر:

بوم‌گردی عشایر می‌تواند به رونق اقتصاد کشور کمک کند

استاندار قزوین در دیدار با رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: گردشگری عشایر ظرفیت بالایی برای درآمد زایی دارد و می توانند به اقتصاد کشور کمک کنند لذا ما باید به توریسم در حوزه عشایر توجه بیشتری کنیم و بوم گردی عشایر را تقویت کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ، هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه 6 آذر در دیدار با رئیس سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: گردشگر خارجی امروز دنبال فرهنگ غنی ایران است و با ییلاق های خوبی که داریم و از دشت و ظرفیت عشایر و طبیعت گردی می توانیم برای توسعه و رونق گردشگری استفاده کنیم و بدانیم این کار می تواند برای اقتصاد کشور مفید باشد و به حفظ هویت فرهنگی ما نیز کمک کند.

وی بیان کرد: امروز در دنیا توریسم یک منبع بزرگ تولید ثروت شده و کشورها به سمت اقتصاد توریستی محور حرکت می کنندکه  ما هم باید از ظرفیت عشایر برای توسعه گردشگری و تولید ثروت برای کشور استفاده کنیم.

جمالی پور با بیان اینکه حفظ هویت و اصالت گذشته در گرو  توجه به تقویت ظرفیت های فرهنگی کشور است، افزود: عشایر بخش مهمی از هویت فرهنگی کشور هستند و از گذشته های دور در تولید و اقتصاد کشور نقش آفرین بوده و هستند.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: عشایر سرمایه بزرگ و ارزشمند برای فرهنگ و اقتصاد کشور محسوب می شوند که باید برای حفظ زندگی آنان تلاش کرد.

وی یادآور شد: ظرفیت بزرگ عشایری در کشور بدلیل بی توجهی در گذشته و اتخاذ برخی سیاست های غلط از یک تولیدکننده موثر متاسفانه به یک مصرف کننده تبدبل شدند و به خاطر این تغییر رویکرد با دهها مشکل  روبرو شدیم.

جمالی پور افزود: عشایر انسان های قانع و سخت کوشی هستند که با سادگی و بی آلایشی با کمترین توقع و هزینه در تولید و  اقتصاد کشور نقش آفرین هستند.

استاندار قزوین تصریح کرد: البته در سال های اخیر برای هویت بخشی به عشایر اقدامات خوبی صورت گرفته و می توان گفت عشایر خود را باور کردند و دیده شدند و نقش آنان هر روز پر رنگ تر شد و خوشبختانه این فرهنگ در حال انتقال به نسل جدید است.

وی اظهارداشت: خدمات دولت به عشایر موجب شده در حفظ اصالت و هویت عشایر کمک موثری شود و ما هم وظیفه داریم از اصالت عشایر حفاظت کنیم.

گفتنی است، در این دیدار معاون توسعه مدیریت و منابع و سرپرست حوزه ریاست سازمان امور عشایر و همچنین رئیس سازمان جهادکشاورزی و رئیس امور عشایر استان قزوین نیز حضور داشتند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٦ آذر ١٣٩٨ - ١٣:٢١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: