نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر ایلام خبر داد:

اجرای طرح «پشم تا فرش» در شهرستان بدره اجرا می شود

مدیرکل امور عشایر ایلام با اشاره به اینکه سالانه حدود ۱۲۰ تن پشم در بدره تولید می شود، گفت: طرح «پشم تا فرش»در این شهرستان اجرایی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی سلیمی اظهار داشت: یکی از مزیت های مهم شهرستان بدره دامپروری و تولید محصولات دامی از جمله پشم است.

وی افزود: این شهرستان منطقه ای مستعد و خوش آب و هوا است که هم اکنون  طرح پشم تا فرش در آن اجرا می شود.

سلیمی ادامه داد: امسال امور عشایر بدره برای خرید تضمینی پشم تولیدی دامداران این منطقه دست به کار شده و پشم تولیدی نه تنها از شهرستان خارج نمی شود بلکه در همین منطقه به نخ تبدیل و به اشتغال و تولید رنگ و بوی واقعی بخشیده است.

مدیرکل امور عشایر ایلام عنوان کرد: اداره امور عشایر بدره اقدام به اجرای پروژه پشم تا فرش در شهرستان کرده که علاوه بر ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی محصولات عشایری سبب ایجاد اشتغال ۲۰۰ تا ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در  شهرستان شده است.

وی ابراز داشت: نخ تولیدی شهرستان به فرش های دست بافت نفیس تبدیل می شود، پشمی که در بدره تولید می شود پس از  فرآوری به خانه های روستائیان منتقل و با دستان هنرمند بانوان روستایی محصولی با ارزش تولید و روانه بازارهای جهانی می شود.

سلیمی خاطرنشان کرد: تولید یک هزار تن گوشت قرمز، ۹۵۰ تن شیر و ۱۷ تن روغن حیوانی در سال از ظرفیت های حوزه دامپروری شهرستان بدره است.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٩ خرداد ١٣٩٨ - ٠٧:٥٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: