نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی:

۲۹۱ کیلومتر از مسیرهای ارتباطی عشایر آذربایجان غربی مرمت شد

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی گفت: با هدف بهبود راه های ارتباطی عشایری طی یکسال گذشته ۲۹۱.۵ کیلومتر از ایل راه‌های این استان مرمت و بازسازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، بهرام زینال زاده افزود: برای اجرای طرح‌های مرمت و بازسازی مسیرهای ارتباطی عشایر ۱۳ میلیارد و ۲۷۱ میلیون ریال تخصیص یافت.

وی گفت: با مرمت این میزان مسیر ۹۴۹ خانوار عشایری در شهرستان‌های ماکو، چالدران، ارومیه، شاهین دژ، میاندوآب، اشنویه، پیرانشهر، مهاباد و نقده از راه‌های مناسب برای تردد برخوردار شدند.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به عشایر دارد، ادامه داد: بهبود وضعیت ایل راه‌ها از جمله مهمترین برنامه‌های امور عشایر آذربایجان غربی است که با اهتمام ویژه ای آن را دنبال می‌کنیم.

زینال زاده بیان کرد: ساماندهی این مسیرها می‌تواند در کمک به عشایر برای کوچ آسان‌تر به ییلاق و قشلاق و محرومیت زدایی از این قشر موثر باشد.

وی بیان کرد: احداث ۲ مورد آب نما در میاندوآب، احداث پل پنج متری در مهاباد، سنگ شکنی ۱.۶ کیلومتر در شاهین دژ از جمله طرح‌هایی بوده که برای رفاه بیشتر عشایر انجام شده‌اند.

زینال زاده با اشاره به اینکه ۱۵ هزار و ۵۹۹ خانوار عشایری در استان وجود دارد، بیان کرد: از این تعداد حدود ۶۰۰ خانوار به خارج از استان کوچ کرده است و بقیه نیز در داخل استان و در شهرستان‌های چالدران، خوی، پلدشت، ماکو، مهاباد، سلماس و شاهین دژ ییلاق و قشلاق می‌کنند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٨ - ٠٩:٢١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: