نسخه چاپی


فرماندار چادگان:

حمایت از جامعه عشایری حمایت از رونق تولید است

فرماندار چادگان گفت: حمایت از جامعه عشایری، به معنای حمایت و رونق تولید داخلی در راستای تحقق شعار محوری سال جاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایسنا، عباس توکلی در جلسه شورای عشایری چادگان اظهار کرد: دولت تدبیر و امید با ایجاد برنامه‌های متنوع و حضور مسئولان در کنار عشایر و بررسی مشکلات موجود نگاه و توجه ویژه‌ای به آنان دارد.

وی تاکید کرد: عشایر به عنوان جامعه‌ای ارزشمند جزء سرمایه‌های ما هستند که باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرند.

توکلی با بیان اینکه۱۲۰۰ خانوار عشایری از اواخر اردیبهشت‌ماه وارد شهرستان می‌شوند، ادامه داد: در کنار جامعه شهری، جامعه روستایی و عشایری نیز یکی از اقشاری است که علاوه بر تولید، نقش مهمی در اقتصاد شهرستان دارند و چادگان در بخش چنارود میزبان عشایر است و در این جهت هر خدمتی از دستمان برآید برای این جامعه مهم اجتماعی انجام می‌دهیم.

بر اساس این گزارش، مدیرکل امور عشایر استان نیز در این نشست گفت: هرچه عشایری اگر ساماندهی شود و به مشکلات آنان رسیدگی شود، از حاشیه‌نشینی و بروز معضلات اجتماعی جلوگیری می‌شود.

مختار اسفندیاری اظهار کرد: توجه به جامعه عشایری و بررسی مسائل و مشکلات آنان از اولویت‌های کاری مسئولان شهرستان است و در نظر است با تشکیل جلسات مستمر و منظم این شورا بتوانیم در راستای سیاست‌های دولت با حفظ این جمعیت نقش بسزایی در ایجاد آسایش و افزایش تولیدات داخلی آنان داشته باشیم. 

وی با اشاره به جمعیت ۱۲۰۰ خانواری عشایر شهرستان که تعداد قابل توجهی دام سبک دارند، تأکید کرد: همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی موظف به رفع موانع و مشکلات مربوط به عشایر هستند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٢:٢٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: