نسخه چاپی


عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

تسهیل در کوچ‌ عشایر در اولویت مسوولان قرار گیرد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: سازماندهی و تسهیل کوچ‌ عشایر کشور دو موضوع مهم و اساسی است که ادارات و سازمان‌های مربوطه باید در اولویت کاری خود قرار دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان عشایر ایران به نقل از خبرگزاری فارس، جلال محمودزاده با تاکید بر ضرورت توجه به تقویت اقتصاد عشایر کشور اظهار داشت: واضح  است که توسعه اقتصاد عشایر کشور می‌تواند گامی موثر در پایداری تولیدات و در نتیجه تامین نیاز کشور به خصوص در بخش گوشت قرمز و تولید پوست در صنایع چرم‌سازی با هدف صادرات این محصول و سودآوری برای اقتصاد کشور باشد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایجاد اداره مستقل عشایر در شهرها و استان‌هایی که از آمار بالای این قشر برخوردار هستند یکی از راه‌های تقویت اقتصاد عشایر در کشور است که دولت می‌تواند در راستای آن گام‌های موثری بردارد.

وی افزود: در حال حاضر این قشر در بسیاری از شهرها تنها با فعالیت یک رابط مسائل و نیازهای خود را به گوش مسئولان استانی می‌رسانند در حالی که با ایجاد یک اداره مستقل برای نمونه در مهاباد، می‌توان به عشایر این شهرستان خدمات مطلوبی با عملکردی سریع همچون تامین نهاده‌های دامی را ارائه کرد.

 وی همچنین خاطر نشان کرد: سازماندهی و تسهیل کوچ‌نشینی عشایر کشور دو موضوع مهم و اساسی است که ادارات و سازمان‌های مربوطه باید در اولویت کار خود قرار دهند زیرا که خشکسالی‌های سال‌های اخیر و وقوع سیلاب‌های حال حاضر در کشور، بر تولید و ادامه بقاء این قشر مهم جامعه تاثیر مستقیم ایجاد می‌کند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تامین علوفه مورد نیاز عشایر در زمان بحران، تشویق این قشر به منظور فعالیت در زمینه زنبورداری، پرورش ماهی و زراعت، ایجاد زیرساخت‌های خدماتی برای عشایر کشور و همچنین ارائه آموزش‌های لازم بهداشتی و درمانی به این قشر از جمله اقداماتی است که سازمان امور عشایر با همکاری و مساعدت عملی دولت باید به آن بپردازد.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٠:١٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: