نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر لرستان:

300 تن جو بین دامداران عشایری سیل‎زده لرستان توزیع شد

مدیرکل امور عشایر لرستان از توزیع 300 تن جو بین دامداران عشایری سیل ‎ زده این استان خبر داد و گفت: تا کنون 460 میلیون تومان اعتبارات عمرانی برای عشایر سیل زده استان از سازمان امور عشایر دریافت کرده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایسنا، سعید کریمی در جلسه ستاد بحران سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اعزام 15 پرواز بالگرد به کوهدشت، الیگودرز و نورآباد اعزام شدند، ظهار کرد: قبل از این حادثه هشدارهایی به صورت پیامک و چهره به چهره طی 10 روز به عشایر استان داده شد و توسط اتحادیه، آرد تمامی فروشگاهها برای یک ماه تامین شد.

وی با بیان اینکه در این مدت هشت دستگاه خودروی آبرسان 12 هزار لیتری به مناطق عشایری اعزام شد، افزود: همچنین سه دستگاه سوخترسان به مناطق عشایری سیلزده اعزام شد.

مدیرکل امور عشایر لرستان از تجهیز اکیپ راهسازی خبر داد و گفت: بعد از حادثه نیز بلافاصله کارشناسان این اداره کل برای ارزیابی خسارات به مناطق عشایری اعزام شدند.

کریمی تامین و توزیع 50 هزار قرص نان، 10 هزار قوطی کنسرو، 5000 بسته بهداشتی، 2000 کیسه آرد و... را از دیگر اقدامات این اداره کل عنوان کرد که در راستای خدماترسانی به عشایر انجام شده است.

کریمی اعزام فوری دستگاههای سنگین از جمله بلدوزر، لودر، گریدر و کمپرسی را از نیازها و ضرورتهای عشایر استان عنوان کرد و گفت: همچنین تامین اعتبارات عمرانی به صورت تنخواه، چادر برای عشایر خسارت دیده، بالگرد برای انتقال آرد و پکیجهای مواد غذایی و کمک به خانواده همکاران سیل زده از مواردی است که باید مورد توجه و پیگیری قرار گیرد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨ - ١١:٥٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: