نسخه چاپی


با خرید توافقی پشم دام عشایر

دست دلالان و واسطه ها از فرآیند خرید پشم عشایر کوتاه می شود

مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته ضمن خرید توافقی پشم عشایر استان دست واسطه ها و دلالان از این فرآیند کوتاه می شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان ایلام، علی سلیمی عنوان کرد: مقرر شده است برای حذف دلالان و واسطه ها تعاونی های عشایری دارای مجوز پشم عشایر استان ایلام را با قیمت توافقی خریداری کنند.

وی افزود: پشم، مو و کرک عشایر استان ایلام توسط 14 تعاونی دارای مجوز این استان خریداری می شود. سال گذشته یک هزار و 570 تن پشم، مو و کرک توسط عشایر استان تولید شد که پیش بینی می شود امسال این مقدار به 2000 تن برسد.

سلیمی یادآور شد:

وی اضافه کرد: پیش بینی می شود از مقدار پشم تولیدی عشایر تعاونی های استان بین 250 تا 300 تن را خریداری و مابقی نیز برای خودمصرفی خود عشایر است.

مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: عمده پشم خریداری شده به کارخانه های ریسندگی و بافندگی داخل ایلام و مازاد آن نیز به استان های متقاضی چون خراسان رضوی و کرمانشاه، تهران والبرز صادر می شود.

گفتنی است، فرایند پشم چینی از گوسفندان عشایر استان ایلام بسته به شرایط اقلیمی به طور معمول از ابتدای فروردین شروع و تا 15 اردیبهشت ماه ادامه می یابد و عشایر با دستگاه پشم چینی یا به روش سنتی این کار را انجام می دهند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٩ اسفند ١٣٩٧ - ١١:٥٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: