نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر اردبیل:

1600 کیلومتر راه عشایر در اردبیل بهسازی شد

مدیرکل امور عشایر اردبیل گفت: امسال هزار و 600 کیلومتر راه عشایری در این استان مرمت، بهسازی و تسطیح شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر اردبیل، معرفت آذری روز چهارشنبه در دیدار با سران عشایر استان اردبیل با بیان اینکه در سال جاری تسطیح و بهسازی راه عشایری در استان افزایش چشم گیری داشته، افزود: علاوه بر آن امسال 90 کیلومتر راه عشایری جدید در مناطق ییلاقی استان احداث شده است.

وی بیان کرد: راه های ییلاقی عشایر در استان اردبیل در مجموع هزار و 800 کیلومتر است و برای مرمت و بهسازی آنها نیازمند ماشین های راهسازی مانند گریدر و بولدوزر هستیم.

مدیرکل امور عشایر اردبیل اضافه کرد: امسال همچنین برای بهسازی، زیبا سازی و تجهیز ادارات امور عشایر در شهرستان های استان سه میلیارد و 100 میلیون ریال اختصاص یافته است.

آذری با اشاره به اینکه سه هزار و 300 خانوار عشایری در استان اردبیل فاقد آب شرب سالم می باشند، ادامه داد: یکی از مشکلات عمده عشایر استان تامین آب شرب سالم می باشد و به همین منظور امسال 25 میلیارد ریال برای خرید 10 دستگاه تانکر آبرسان اختصاص یافت.

وی خواستار همکاری بیش از پیش فرمانداران شهرستان های استان با امور عشایر شد و گفت: پیش بینی می شود تا پایان امسال حدود 40میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزرش افزوده به عشایر استان اختصاص یابد.

در این دیدار سران عشایر استان اردبیل با بیان نقطه نظرات و مشکلات خود از جمله عدم وجود راه های مواصلاتی مناسب، تامین آب شرب و مورد نیاز عشایر، واگذاری کشت و صنعت مغان، خشکسالی، عدم همکاری بانک ها در تمدید وام های کشاورزی، مشکلات ثبتی، عدم پرداخت یارانه مهاجرت به عشایر، عدم تخصیص تسهیلات ارزان قیمت، نبود مدیریت واحد بر آب و خاک، ساماندهی عشایر و عدم توسعه زیرساخت ها عنوان و خواستار رسیدگی آن شدند.

 

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٧ - ٠٩:١٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: