نسخه چاپی


عضو فراکسیون عشایری مجلس:

توجه خوبی در مجلس و دولت به جامعه عشایری شده است

نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس گفت: در سال های اخیر برای عشایر در قوانین، در برنامه های توسعه ای و در بودجه سالانه توجه بسیار خوبی به جامعه عشایری شده است که این روند باید ادامه پیدا کند و نواقص آن برطرف شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نشست مشترک کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران، هادی قوامی رئیس فراکسیون عشایری مجلس، و رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه "ایلات و طوایف کوچنده ایران" امروز چهارشنبه 15 اسفند در سالن جلسات سازمان امور عشایر ایران برگزار شد.

علی کاظمی باباحیدری عضو فراکسیون عشایری و نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در این نشست اظهار داشت: در سال های اخیر برای عشایر در قوانین، در برنامه های توسعه ای و  در بودجه سالانه  توجه بسیار خوبی به  جامعه عشایری شده است که این روند باید ادامه پیدا کند و نواقص آن برطرف شود.

وی گفت: اینکه در استان های کشور غیرعشایر می روند تسهیلات و دفترچه عشایری بگیرند نشان دهنده این است که به عشایر کمک های خوبی می شود.

کاظمی ادامه داد: در اختصاص سهمی از مالیات بر ارزش افزوده به عشایر دکتر قوامی و فراکسیون عشایری کمک کردند و در برنامه ششم توسعه نیز هر جا کلمه روستا بود کلمه عشایر هم به آن اضافه شد.

نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس بیان داشت: در موضوع محیط زیست و منابع طبیعی متاسفانه با کوچکترین حرکت عشایر، از آنها در دادگاه شکایت می شود و عشایر به دلیل آنکه نه وکیلی دارند و نه حمایت های قانونی، به راحتی محکوم می شوند.

وی تاکید کرد: باید مسئله کوچ، تغییرات اقلیمی، ایلراه های عشایری، و بهداشت انسان و دام در مناطق عشایری را با جدیدت دنبال کنیم و استفاده از تکنولوژی های جدید در مناطق عشایری نیز باید از سوی وزارتخانه های مرتبط انجام شود.

گفتنی است، قائم مقام سازمان امور عشایر، مدیر حوزه ریاست، مدیرکل دفتر مطالعات جامع عشایری و رئیس روابط عمومی و امور بین الملل سازمان امور عشایر در این نشست حضور داشتند.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٧ - ١٢:٤١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: