نسخه چاپی


نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس:

بیشترین قشری که از خشکسالی آسیب دیده اند عشایر هستند

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: در خراسان جنوبی بیشترین قشری که از خشکسالی آسیب دیده اند عشایر هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی شامگاه روز چهارشنبه 17 بهمن ماه در نشست مشترک با رئیس سازمان امور عشایر ایران و استاندار خراسان جنوبی با بیان این مطلب اظهار داشت: در حوزه انتخابیه بنده قشری که خدمات خوبی به آنان داده می شود عشایر هستند.

وی افزود: از سازمان امور عشایر ایران و شخص مهندس قندالی و امور عشایر استان به خاطر خدمات رسانی به عشایر قدردانی می کنم.

بر اساس این گزارش، مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی نیز در این نشست با ارائه گزارشی از عشایر استان گفت: به هر منطقه عشایری که مراجعه می کنیم  عشایر درخواست علوفه یارانه ای مدت دار دارند.

 حسین پور افزود: سرمایه اتحادیه تعاونی های عشایری خراسان جنوبی 8 میلیارد تومان است این در حالی است که تا کنون ده میلیارد تومان علوفه یارانه ای برای عشایر استان تامین کرده اند که دو میلیارد تومان بیشتر از سرمایه آن است.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه فی مابین شرکت توانیر و سازمان امور عشایر برای تچهیز عشایر به پنل های خورشیدی، بیان داشت: در این خصوص در مناطق عشایری خراسان جنوبی اتفاقی نیافته است که انتظار داریم تمهیدات لازم برای تجهیز عشایر استان به پنل های خورشیدی اندیشیده شود.

گفتنی است، در این دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مدیرکل دفتر عمران و امور زیربنایی سازمان امور عشایر، مدیر حوزه ریاست سازمان امور عشایر، مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عشایری خراسان جنوبی و رئیس روابط عمومی و امور بین الملل سازمان امور عشایر ایران حضور داشتند.

 


  • تاریخ درج خبر : جمعه ١٩ بهمن ١٣٩٧ - ١٩:١٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: