نسخه چاپی


قائم مقام سازمان امور عشایر ایران:

تهیه اطلس جامع اطلاعات عشایر ضروری است

قائم مقام سازمان امور عشایر ایران گفت: باید اطلسی جامع تهیه و تدوین کنیم تا در یک نگاه اطلاعات کلی ۱۵ هزار سامانه عشایری کشور قابل مشاهده و بررسی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، جلسه کمیته فنی سازمان امور عشایر ایران به ریاست قائم مقام سازمان و حضور مدیران ستادی سازمان امروز چهارشنبه 17 بهمن ماه با موضوع بررسی سامانه اطلاعات مکانی و استقرارگاه های عشایر کشور و تبادل نظر در خصوص الگوی مناسب ساماندهی سکونتگاه های عشایری و بررسی بهینه کردن استفاده از انرژی های پاک در مناطق عشایری، برگزار شد.

 قائم مقام سازمان امور عشایر ایران در این جلسه در سخنانی اظهار داشت: فعالیت های سازمان امور عشایر و ادارات کل استانی باید از خدمات محوری به سمت مهندسی محوری سوق پیدا کند.

وی گفت: جمع آوری و ساماندهی اطلاعات مکانی و استقرارگاه ها و سایر اطلاعات مرتبط با عشایر، پایه های برنامه ریزی برای جامعه عشایری کشور است.

قائم مقام سازمان امور عشایر ایران بیان کرد: باید اطلسی جامع تهیه و تدوین کنیم تا در یک نگاه اطلاعات کلی  ۱۵ هزار سامانه عشایری کشور قابل مشاهده و بررسی باشد.

وی ادامه داد: در این زمینه باید از نظرات پژوهشگران و محققین و ظرفیت های دانشگاه ها و  همچنین آخرین یافته های علمی استفاده مطلوب را ببریم.

علائی مقدم تصریح کرد: در این خصوص باید از جزیره ای عمل کردن پرهیز کنیم و اطلاعات را یک کاسه کنیم تا دسترسی به اطلاعات سهل و اسان باشد.

قائم مقام و معاون عمران و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران بیان داشت: اینکه در بین مدیران سازمان احساس خلاء در خصوص سامانه اطلاعات عشایر وجود دارد، خیلی خوب است و باید برای پر کردن این خلاء از ظرفیت سایر دستگاه ها نیز برای گرفتن اطلاعات استفاده کنیم. 

وی تاکید کرد: این اطلاعات نباید به صورت جزیره ای جمع آوری شود و باید با "سامانه جامع اطلاعات عشایر" که از سوی ریاست سازمان بر راه اندازی آن تاکید می شود، تطبیق داده شود.  

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧ - ١١:٤٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1397/11/19 10:22
0
0
دوباره کاری ها و تکرار کارهای کلیشه ای
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: