نسخه چاپی


به منظور هدایت تسهیلات به سمت طرح های زودبازده

طرح پرورش شترمرغ و کشت گیاهان دارویی در کلیبر اجرا شد

در راستای حمایت از عشایر و به منظور اشتغال زایی و هدایت تسهیلات عشایری به سوی طرح های زودبازده، طرح کاشت گیاهان دارویی و طرح پرورش شترمرغ در شهرستان کلیبر اجرا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان شرقی، در راستای حمایت از عشایر محروم منطقه و به منظور اشتغال زایی و هدایت تسهیلات عشایری به سوی طرح های زودبازده، طرح کاشت گیاهان دارویی در شهرستان کلیبر با استفاده از تسهیلات خشکسالی عشایری اجرا شد.

در این طرح که در ۱۶ هکتار و توسط ۴ نفر از عشایر منطقه با کاشت گیاه دارویی سیر انجام گرفته است علاوه بر اشتغال مستقیم، ترویج کشت و کار این قبیل گیاهان نیز در منطقه صورت پذیرفته است.

 با اجرای این طرح که با استقبال عشایر منطقه همراه بوده است، ۴۰ هکتار از اراضی پایاب سد ارسباران به کشت سیر اختصاص یافته است و پیش بینی می شود در پایان ۳۲۰ تن سیر برداشت و به بازار فروش عرضه شود.

همچنین در همین راستا با اعطای تسهیلات از محل اعتبارات خشکسالی، طرح پرورش شترمرغ در قشلاق دلاوران بخش آبش احمد نیز اجرا شده است.

 مزرعه پرورش شتر مرغ در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع و به تعداد ۲۰ قطعه شتر مرغ، با همت عشایر منطقه بهروز و مقصود فخری و همکاری امور عشایر شهرستان کلیبر اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

 در واحد فوق سه نفر به صورت مستقیم مشغول به فعالیت می باشند که با توسعه  این طرح موجبات ایجاد اشتغال بیشتر و ترویج پرورش شترمرغ فراهم می شود.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٧ دی ١٣٩٧ - ١٠:١٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: