نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر لرستان:

عشایر لرستان امسال با ماشین کوچ می کنند

مدیرکل امور عشایر لرستان با اشاره به اینکه عشایر لرستان هنوز کوچ بهاره را آغاز نکرده اند، گفت: عشایر استان امسال با ماشین کوچ می کنند.

مدیرکل امور عشایر لرستان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، با بیان این مطلب اظهار داشت: کوچ عشایر ترکاشوند همدان که از لرستان به مناطق ییلاقی خود در استان همدان حرکت می کنند پیش از عید آغاز شده و چون زودتر از موعد و پیاده کوچ می کنند از طریق نیروی انتظامی و منابع طبیعی با ممانعت هایی مواجه شده اند.

سیدضیاء موسوی نیا با بیان اینکه زمان کوچ را شرایط آب و هوایی و منابع طبیعی تعیین می کند، گفت: با گرم شدن هوا در مناطق قشلاقی، عشایر به ناچار کوچ می کنند و تنها راه برای ماندگاری بیشتر آنان در مناطق قشلاقی این است که خدمات لازم در این مناطق داده شود.

وی بیان داشت: تعداد هفت کامیون آبرسان 12 هزار لیتری در منطقه مستقر هستند و آبرسانی به عشایر استان و عشایری که در حال کوچ به استان همدان هستند را انجام می دهند.

مدیرکل امور عشایر لرستان همچنین از بهره برداری از پل ارتباطی منطقه عشایری "عباس آباد" در بخش کاکاوند شهرستان دلفان در 8 فروردین ماه امسال خبر داد و گفت: این پل دارای ۱6متر طول و 3 متر عرض است و از محل اعتبارات مالیات برارزش افزوده اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی این پل از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده بود، افزود: برای اجرای این پل 700میلیون تومان هزینه شده و چندین روستا اطراف این منطقه نیز از مزایای ارتباطی احداث این پل بهره مند شده اند.

موسوی نیا همچنین از اجرای پروژه آبرسانی در منطقه عشایری "ورکوه" دلفان خبر داد و گفت: برای این پروژه حدود 850 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده و با اجرای آن 50 خانوار عشایری از آب پایدار و بهداشتی بهره مند می شوند.

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٠ فروردين ١٤٠٠ - ١٢:٣٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: