نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر فارس:

عشایر فارس از کوچ زود هنگام پرهیز کنند

مدیرکل امور عشایر فارس از عشایر استان خواست تا گرم شدن هوا در مناطق ییلاقی و پشت سرگذاشتن سامانه سرما از کوچ زودهنگام پرهیز کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، روح اله بهرامی اظهار داشت: عشایر فارس از کوچ زودهنگام و بدون برنامه که موجب از بین رفتن مراتع در شهرستان های ییلاقی می شود پرهیز کنند.

وی با اشاره به تمهیداتی که در خصوص علوفه انجام گرفته، افزود: تامین علوفه، جو و کنسانتره توسط شرکت های تعاونی عشایری در حد امکان در اختیار عشایر در شهرستان های قشلاقی قرار گرفته تا عشایر به تعلیف دام بپردازند.

مدیرکل امور عشایر فارس با اشاره به سرد بودن شهرستان های ییلاقی و تقویم کوچ بهاره که از سوی منابع طبیعی تنظیم شده، از عشایر استان خواست همکاری لازم را با امور عشایر فارس و منابع طبیعی داشته باشند و تا گرم شدن هوا در مناطق ییلاقی و پشت سرگذاشتن سامانه سرما و بارشی، از کوچ زودهنگام پرهیز کنند.

وی بیان کرد: با توجه به تقویم کوچ بهاره در فارس، کوچ زمینی از 15 فروردین و کوچ ماشینی از 23 اردیبهشت آغاز می شود.

بهرامی با بیان  اینکه دامداران عشایری موظف به پلاک کوبی و هویت گذاری دام و تهیه کارت تردد قبل از کوچ می باشند، هشدار داد: در صورت اجرا نکردن پلاک گذاری دام، نیروی انتظامی دام را به عنوان قاچاق تلقی می کند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٩ - ٠٩:١٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: