نسخه چاپی


جشن ایلات و عشایر لرستان در پلدختر برگزار شد

به مناسبت دهه مبارک فجر جشن ایلات و عشایر لرستان در منطقه "پل زال" شهرستان پلدختر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر لرستان، به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به همت امور عشایر لرستان و مشارکت عشایر منطقه "پل زال" شهرستان پلدختر، جشن انقلاب برگزار شد.

در این مراسم معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در سخنانی اظهار داشت: انقلاب اسلامی، انقلاب تکامل و تحول است که با یک نگرش و ماهیت فرهنگی و توحیدی در تعالی انسان و تمدن نقش اساسی داشت.

حجت السلام شاهمرادی به زندگی جامعه عشایری اشاره کرد و گفت:  هر سیاه چادر یک پایگاه تولیدی است که نقش اساسی در اقتصاد کشور ایفا می کند و سخاوت، غیرت و شجاعت از خصوصیات ذاتی و رفتاری عشایر است.

وی در زمینه خدمات رسانی به جامعه عشایری عنوان کرد: به دستور مقام معظم رهبری در سال 98 در حوزه آبرسانی و رفع مشکلاتی از قبیل جاده سازی بودجه هایی برای جامعه عشایری در نظر گرفته شد که تاثیر چشمگیری در روند تولید و اقتصاد این جمعیت مردمی داشت.

معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی به فرهنک مصرف اشاره کرد و گفت: فرهنگ مصرف و فرهنگ شکرگزاری را باید ترویج دهیم و اگر چنانچه این رویکرد را در زندگی اقتصادی نداشته باشیم حتی با رفع تحریم ها مشکلی حل نخواهد شد.

مدیرکل امور عشار لرستان نیز در این مراسم به تشریح اهداف سازمان امور عشایر و وظایفی که این اهداف را محقق می کند پرداخت و بیان داشت: نیازهای رفاهی، زیربنایی و معیشتی عشایر از عهده سازمان امور عشایر به تنهایی برآورده نمی شود و لازم است همه دستگاه های ملی و استانی طبق آیین نامه ساماندهی به عشایر به وظایف خود عمل کنند.

سیدضیاء موسوی نیا به نقش عشایر در ابعاد مختلف اشاره کرد و گفت: تاریخ عشایر پر از افتخارات و رشادتها است و عشایر استان که 1000 شهید تقدیم انقلاب کرده اند نماد جهش تولید و مصداق اقتصاد مقاومتی هستند.

وی افزود: اولویت مهم سازمان امور عشایر ایران ایجاد اشتغال پایدار برای بهبود وضعیت معیشتی عشایر است تا آسیبی در بلند مدت به عشایر وارد نشود.

 

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی لرستان نیز در این مراسم اظهار کرد: از بین اقتدار نظامی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، اقتدار فرهنگی بسیار اساسی است که انقلاب اسلامی در این حوزه دارای سرمایه و اقتدار است به همین خاطر بیگانگان سعی دارند با تهاجم فرهنگی به جامعه ما آسیب برسانند.

سیدعیسی موسوی ادامه داد: جامعه عشایری مردمانی اعتقادی و مذهبی هستند که باید از این ارزش دفاع کنند چون معنویت باعث رشد و تعالی انسان می شود.

در این مراسم توزیع ماسک، نمونه گیری تست کرونا، ویزیت رایگان و تب سنجی توسط شبکه بهداشت و درمان و هلال احمر شهرستان پلدختر برای شرکت کنندگان و جمعیت عشایری انجام شد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٩ - ١٤:٣٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: