نسخه چاپی


سارا فلاحی نماینده مجلس:

نمی توانیم دائم بگوییم عشایر ذخیره هستند اما برای این ذخایر کاری نکنیم

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و سیروان در مجلس با تاکید بر اینکه باید از مرحله گفتار درمانی در حوزه عشایر خارج شویم، ادامه داد: ما نمی توانیم دائم بگوییم عشایر ذخیره هستند اما برای این ذخایر کاری نکنیم.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، "بهزاد علیزاده" نماینده مردم دهلران، دره شهر و آبدانان و "سارا فلاحی" نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و سیروان با "شاهپور علائی مقدم" دیدار و انتصاب وی به سمت سرپرست سازمان امور عشایر ایران را تبریک گفتند.

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و سیروان در این دیدار گفت: در استان ایلام تمام مردم ریشه عشایری دارند و از قدیم ییلاق و قشلاق داشته اند بنابراین برای ما موضوع عشایر بسیار مهم است.

سارا فلاحی با تاکید بر اینکه باید از مرحله گفتار درمانی در حوزه عشایر خارج شویم، ادامه داد: ما نمی توانیم دائم بگوییم عشایر ذخیره هستند اما برای این ذخایر کاری نکنیم.

وی افزود: عشایر در موقع تخصیص منابع دیده نمی شوند و نیاز است ما نمایندگان مجلس در بحث بودجه و شورای برنامه ریزی استانها به سازمان امور عشایر کمک کنیم.

فلاحی با اشاره به اینکه جمعیت خیلی از کشورهای دنیا از جمعیت عشایری ما کمتر است، گفت: خیلی مهم است که مسائل و مشکلات عشایر را با یک هم افزایی و دیپلماسی قوی در مجلس تفهیم کنیم.

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و سیروان با اشاره به مشکلات عشایر گفت: عشایر در تامین نهاده دامی و راه های ارتباطی مشکلات زیادی دارند که لازم است اعتباراتی در این خصوص اختصاص یابد تا مشکلات آنان برطرف شود.

وی ادامه داد: بیمه عشایری ضعیف است و این بیمه در کنار بیمه های دیگر خیلی مورد توجه نیست و عشایر چون در خطرات جدی در طبیعت هستند نیاز است توجه بیشتری برای تقویت بیمه آنان شود.

فلاحی گفت: در استان ایلام هنوز خیلی از مناطق مین زدایی نشده اند و عشایر استان از این منظر دچار خسارت و آسیب می شوند.

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و سیروان گفت: سازمان امور عشایر اگر طرحی دارد که نیاز به مصوبه مجلس دارد ارائه دهد در مجلس کمک می کنیم مصوب شود.

وی اظهار داشت: زنان عشایری در تولیدات عشایر نقش اساسی دارند و دچار بیماری های مهلک و مزمن می شوند و لازم است یک نگاه متفاوت به زنان عشایری به ویژه در مورد بیمه آنان باشد.

فلاحی با بیان اینکه قافله سالار کوچ زنان عشایری هستند و اگر از کوچ عشایر زنان را حذف کنیم کوچ معنایی ندارد، گفت: یک حس نوستالژیک باعث شده یک مهاجرت معکوس اتفاق بیفتد و مردم از شهر و شلوغی و آلودگی و دوز و کلک، به مناطق عشایری پناه می برند.  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٦ آبان ١٣٩٩ - ١١:٢٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: