نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر فارس:

راه اندازی پایگاه اطفاء حریق عشایری در مرودشت

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: اولین پایگاه اطفاء حریق عشایری در منطقه عشایری کنج کائدی شهرستان مرودشت در استان فارس افتتاح و راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، روح الله بهرامی با بیان این مطلب افزود: در راستای حفاظت و توسعه از عرصه های منابع طبیعی با هماهنگی صورت گرفته از طریق همیاری عشایر منطقه کنج کائدی، یک دستگاه دمنده خریداری و تعدادی آتش کوب و بیل نیز توسط اداره منابع طبیعی شهرستان در اختیار عشایر منطقه قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: از جمله مزایای زاه اندازی این پایگاه اطفاء حریق محافظت از مراتعی که در اختیار عشایر قرار گرفته، کاهش آتش سوزی های عمدی و سهوی مزارع کشاورزی منطقه که مشکلات عدیده برای عموم مردم بوجود آورده، است.

بهرامی بیان داشت: با توجه به بارندگی های سال گذشته و ابتدای سال جاری عرصه های منابع طبیعی از پوشش گیاهی مناسبی برخوردار است که با گرم شدن هوا خطر وقوع آتش سوزی در مراتع افزایش یافته، که تاکنون نیز چندین فقره آتش سوزی در مناطق مختلف عشایری  فارس رخ داده، که عشایر منطقه در اطفا حریق سهم موثری داشته اند.

 این پایگاه در منطقه بوم گردی عشایری با حضور بخشدار  سیدان و مسئولین ادارات مربوطه افتتاح گردید.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٨ تير ١٣٩٩ - ٠٩:٠٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: