نسخه چاپی


با رویکرد خوب مجلس دهم به عشایر

17 ظرفیت قانونی در برنامه ششم برای جامعه عشایری دیده شده است

قائم مقام و معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران گفت: با رویکرد خوب مجلس دهم، 17 ظرفیت قانونی در برنامه ششم برای جامعه عشایری کشور دیده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم در نشست رئیس و مدیران سازمان امور عشایر ایران با اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بحث ظرفیت های قانونی برای عشایر، در برنامه پنجم تنها یک بار کلمه عشایر آن هم در خصوص بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر بکاربرده شده بود.

وی افزود: ولی با رویکرد خوب مجلس دهم،  17 ظرفیت قانونی در برنامه ششم برای جامعه عشایری کشور دیده شده است.

علائی مقدم ادامه داد: از همه نمایندگان مجلس به خاطر توجه ای که به جامعه عشایری دارند قدردانی می کنیم.

قائم مقام و معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی بسیار تاثیرگذار است، گفت: در جزء 5 بند "ب" ماده 27 برنامه ششم که در خصوص ارتقاء شاخص های برخورداری است، رشد سالانه 5 درصدی برای جامعه عشایری در نظر گرفته شده است.

وی افزود: اگر این موضوع در مجلس بویژه در بودجه­ های سنواتی تقویت شود، رشد 5 درصدی شاخص های توسعه در مناطق عشایری محقق خواهد شد.

علائی مقدم با اشاره به بودجه سال 98 اظهار داشت: برای بودجه سال 98 شش پیشنهاد داریم که امیدواریم بتوانیم از کمک فراکسیون زنان مجلس هم بهره ­مند شویم.

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران افزود: یکی از این پیشنهادها اضافه شدن کلمه «و عشایری» به انتهای  کلمه «روستایی» در ظرفیت های قانونی است.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٦ دی ١٣٩٧ - ١٥:١٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: