نسخه چاپی


با اجرای طرح الحاقی اسکان عشایر قیر و کارزین

85 هکتار از اراضی قیر و کارزین تا پایان امسال به عشایر واگذار می شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با اشاره به اجرای طرح واگذاری 370 هکتار از اراضی دشت لار شهرستان قیر و کارزین گفت: 85 هکتار باقیمانده این اراضی تا پایان امسال برای اسکان به عشایر منطقه واگذار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، مهرزاد بوستانی در جلسه شورای عشایری قیر و کارزین اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص زندگی عشایری مردم و ساکنان این منطقه موضوع واگذاری 307 هکتار از اراضی واقع در محدوده این شهرستان توسط مقام معظم رهبری و رئیس جمهور وقت در سال 71 مطرح و این طرح در راستای خدمات رسانی بهتر به عشایر منطقه اجرا و به خانوارهای این منطقه واگذار شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه به دلایلی قسمتی از طرح اسکان عشایر در مقطع زمانی طولانی متوقف شده بود اظهارداشت: خوشبختانه به همت مسئولان استانی این طرح در قالب طرح الحاقی اسکان به میزان 85 هکتار بررسی و مقرر شد تاپایان امسال به عشایر منطقه واگذار شود.

بوستانی تاکید کرد: اجرای دقیق این طرح، باعث خاتمه دادن به مشکلات 30 ساله عشایر منطقه می شود و علاوه بر دسترسی عشایر به امکانات رفاهی می‌تواند نقش بسزایی در حفظ مراتع و محیط زیست داشته باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس تامین آب آشامیدنی برای خانوارهای عشایری را یکی از اولویت ها و پیش شرط های اجرای این طرح عنوان کرد و گفت: در قالب این طرح عشایر ساکن منطقه شناسایی شده به همراه اشخاص واجد شرایط در زمین های خود اسکان می یابند.

وی ادامه داد: چرای دام های مازاد از یک سو و نـابودی بسیاری از درختان و بوتـه هـا بـرای سـوخت از سـوی دیگر، باعث نابودی و تخریب عرصه های ملی شده است که در این راستا با اجرای این طرح شاهد کاهش معضلات و چالش های زیست محیطی نیز خواهیم بود.

 

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٢ آبان ١٣٩٧ - ٠٨:٥١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: