نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

عسل طبیعی در کشور عمدتا در مناطق عشایری تولید می شود

رئیس سازمان امور عشایر ایران در نشست با مدیرعامل صندوق زنبورداران کشور گفت: عسل طبیعی در کشور عمدتا در مناطق عشایری و توسط عشایر تولید می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، مدیرعامل صندوق زنبورداران کشور امروز یکشنبه 6 آبان ماه به منظور بررسی همکارهای دو جانبه، با حضور در سازمان امور عشایر ایران با کرمعلی قندالی رئیس سازمان گفتگو و تبادل نظر کرد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این نشست در سخنانی با بیان اینکه ورود به بحث های توسعه ای بسیار مهم است، اظهار داشت: فعالیت تشکل های عشایری عمدتا تامین نهاده دامی بوده و کمتر وارد بحث های توسعه ای شده اند.

وی با بیان اینکه تشکل های عشایری باید فعالیت های خود را به سمت فعالیت های توسعه ای سوق دهند، افزود: گردش و فرایند کار تشکل ها در قبل از تولید، حین تولید و پس از تولید و عرضه و فروش محصولات در بازار بسیار مهم است.

قندالی با اشاره به اجرای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری، گفت: در طرح زنجیره تولید گوشت قرمز مشکلی در زمان تولید نداریم اما در پیش از تولید(اصلاح نژاد) و همچنین بعد از تولید مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف کنیم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه ورود به بازارهای جهانی  بسیار مهم است، ابراز داشت: برندسازی نقش بسیار خوبی در عرضه و فروش تولیدات و محصولات دارد.

مدیرعامل صندوق زنبورداران کشور نیز در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت های این صندوق گفت: سرمایه صندوق 20 میلیارد تومان است و 250 اتحادیه و تعاونی زنبورداری با 74 هزار عضو در سراسر کشور فعالیت می کنند.

بهزاد بانکی پور گفت: میزان تولید عسل در ایران 84 هزار تن در سال است که 70 تا 80 درصد آن عسل تغذیه ای است.

وی با بیان اینکه رویکرد ما یک رویکرد توسعه ای است، بیان داشت: یکی از کارهای ما تسهیل حضور زنبورداران و تولیدکنندگان عسل در بازارهای جهانی و رویدادهای بین المللی است به همین منظور سامانه مبادلات کالا ایجاد کرده ایم که همه تولیدکنندگان و فروشندگان در آن جا حضور دارند و خدمات خود را ارائه می دهند.

مدیرعامل صندوق زنبورداران کشور افزود: سامانه ای نیز برای ثبت آمار و اطلاعات بهره برداران و ارائه خدمات به آنان و همچنین شناسایی و رتبه بندی تشکل ها و زنبورداران راه اندازی شده است.

 

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٦ آبان ١٣٩٧ - ١٠:٢٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1397/08/08 19:39
0
0
شغل عشایر دامداری است و زنبورداری مغایر با این حرفه است.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: