نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر لرستان خبر داد:

توزیع 10 هزار تن نهاده دامی در بین عشایر لرستان

مدیرکل امور عشایر لرستان از توزیع ده هزار تن نهاده دامی در مناطق عشایری این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر لرستان، سیدضیا موسوی نیا در بازدید از مناطق قشلاقی لرستان با اعلام این مطلب افزود: مقدار 1000تن کنسانتره خریداری و درحال توزیع می باشد و مقدار 1000تن جو نیز تامین شده که تا چند روز آینده برای توزیع  به انبارها حمل می شود.

وی افزود: برای تامین نفت مورد نیاز عشایر نیز چندین حواله ۱۲هزار لیتری صادر شده که توسط دو دستگاه سوخت رسان توزیع می شود ضمن اینکه 600هزار لیتر نفت سفید نیز در مناطق عشایری توریع  شده است.

 موسوی نیا با اشاره به اینکه صدور کارت تردد دام برای  عشایر استان در دست اقدام است، اظهار داشت: صدور کارت تردد یا کارت ساماندهی، در راستای شناسایی عشایر فعال انجام می شود و تنها به افرادی تعلق می گیرد که شغل و معیشت آنان وابسته به دام و مرتع باشد.

مدیرکل امور عشایر لرستان ادامه داد: تا دو هفته گذشته، عشایر برای تامین کالاهای مورد نیاز به شرکت های تعاونی عشایری مراجعه می کردند که با اقدامات انجام شده، چند گروه از نیروهای امور عشایر استان به مناطق قشلاقی مراجعه می کنند و حواله کالاهای مورد نیاز مانند جو و نفت را در همان مکان ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه عشایر از ظرفیت‌های مهم محسوب می‌شوند و نقش بسیار تاثیرگذاری در تامین نیازهای کشور دارند، گفت: بیشترین درخواست عشایر بهسازی راه های تردد، تامین آب شرب و نهاده دامی و سوخت (نفت سفید) است و تمام تلاش خود را برای حل این مشکلات انجام می دهیم.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٧ دی ١٣٩٩ - ٠٩:٣٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: