نسخه چاپی


کنعانی‌وند: به دانش آموزان عشایری محروم تعهد دارم

دانش‌آموز عشایری که خیر مدرسه‌ساز برای عشایر شد

یک خیر مدرسه‌ساز عشایری در زادگاهش در حال ساخت مدرسه هوشمند برای 31 دانش آموز عشایری در کوهمره سرخی شیراز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، "مسعود کنعانی وند" خیر مدرسه‌ساز عشایری که در یکی از مدارس عشایری در منطقه کوهمره سرخی در ۳۵ کیلومتری شرق شیراز تحصیل کرده، در حال ساخت مدرسه ای هوشمند و مجهز به امکانات آموزشی برای دانش‌آموزان عشایری است.

کنعانی‌وند در محل احداث این مدرسه عشایری هدف از این اقدام را تعهدی عنوان کرد که از دیرباز برعهده خود گذاشته و آن خدمت به مردم و دانش آموزان عشایر محرومی است که در میان آنان زندگی و تحصیل کرده است.

 این خیر مدرسه‌ساز عشایری که اجرای این پروژه را خودش برعهده گرفته، گفت: ساخت این آموزشگاه از مهر ماه امسال آغاز شده و تا پایان اسفند ماه به بهره‌برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی تمام تجهیزات و امکانات روز بری احداث این مدرسه عشایری شده است، افزود: هوشمندسازی و زیرساخت‌های استفاده از فناوری‌های نوین آموزشی که حتی در برخی مدارس شهری وجود ندارد و سیستم‌های مجهز سرمایشی و گرمایشی و سایر امکانات در احداث این دبستان عشایری پیش‌بینی شده است.

رئیس آموزش و پرورش عشایری استان فارس نیز در این بازدید گفت: این دبستان عشایری در زمینی به مساحت یک هزار مترمربع با زیربنایی ۳۵۰ متر مربع در محل سابق دبستان شجاعت روستای جمالی منطقه کوهمره سرخی در حال احداث است.‌

بهنام حیدری افزود: در حال حاضر ۳۱ دانش آموز در پایه‌های اول تا ششم ابتدایی در دبستان عشایری شجاعت منطقه کوهمره سرخی شیراز مشغول به تحصیل هستند.

در این بازدید از اقدام این خیر مدرسه‌ساز عشایری با اهدای لوح سپاس تقدیر شد و هدایایی از سوی آموزش و پرورش عشایری فارس به تمامی دانش آموزان این مدرسه عشایری اهدا شد.

به گفته مسوولان آموزش پرورش فارس، تعداد ۷۸۰ مدرسه در این استان نیازمند تخریب، نوسازی و بازسازی است که اعتبارات امسال از محل مشارکت خیران ۱۳۰ میلیارد تومان است.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٨ دی ١٣٩٩ - ٠٧:٢٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: