نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

نهاده های مورد نیاز عشایر را باید خود تشکل های عشایری تهیه کنند

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه باید یک هم افزایی در فعالیت ها انجام شود، گفت: امسال باید نهاده های مورد نیاز عشایر را خود اتحادیه ها و شرکت های تعاونی عشایری تهیه و در اختیار عشایر بگذارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی امروز دوشنبه 26 فروردین در جلسه هماهنگی برگزاری گردهمایی مشترک مدیران امور عشایر و مدیران عامل تشکل های عشایری کشور، اظهار داشت: تشکل های عشایری باید به این باور برسند که همه توانمندی هایشان را بکار بگیرند بویژه اینکه همه بسترهای آن نیز فراهم شده است.

وی گفت: باید زنجیره تولید و تامین نهاده های دامی عشایر برای ارتقاء معیشت و تنوع در اشتغال عشایر در اولویت فعالیت های تعاونی های عشایری قرار گیرد.

رئیس سازمان امور عشایر با اشاره به بارندگی های اتفاق افتاده و پوشش خوب مراتع کشور، تاکید کرد: تشکل های عشایری باید مدلی را برای ارائه خدمت به عشایر تدوین کنند و فعالیت های خود را بر اساس این مدل برنامه ریزی کنند.

قندالی در خصوص برگزاری گردهمایی مشترک تشکل های عشایری با مدیران امور عشایر که 7 و 8 اردیبهشت ماه با حضور وزیرجهادکشاورزی برگزار می شود، گفت: برنامه ها و محورهای اصلی همایش باید مشخص شود و همه مدیران عامل اتحادیه ها و شرکت های تعاونی عشایری باید در این همایش حضور پیدا کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، تبین اهداف، سیاست ها و برنامه های سازمان در راستای وظایف تشکل های عشایری، بهره مندی تشکل ها از ظرفیت های صندوق توسعه بخش کشاورزی عشایر، تامین نهاده های دامی عشایر، اصلاح روش تغذیه دام، توسعه گردشگری عشایر، توسعه گیاهان دارویی از جمله محورهای همایش سراسری اتحادیه ها و شرکت های تعاونی عشایری کشور است.

موضوع صدور کارت هوشمند برای عشایر، سرشماری عشایر، بیمه دام و بیمه اجتماعی عشایر از دیگر موضوعاتی است که در این همایش در خصوص آن تبادل نظر و هم افزایی صورت خواهد گرفت.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨ - ١٢:١٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: