نسخه چاپی


مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان خبر داد:

خرید و توزیع 9000 تن جو بین دامداران عشایری کشور

مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان گفت: از ابتدای مهر ماه با مشارکت صندوق توسعه کشاورزی عشایر جهار کشتی سه هزار تنی نهاده دامی جو خریداری و در مناطق عشایری کشور توزیع شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، مظاهر کشاورز با بیان این خبر اظهار داشت: امسال برای نخستین بار چهار کشتی 3000 تنی نهاده دامی جو که از روسیه وارد کشور شده بود با مشارکت صندوق توسعه کشاورزی عشایر خریداری و بین دامداران عشایری کشور توزیع شد.

وی افزود: تا کنون محموله سه کشتی به میزان 9000 تن در مناطق عشایری کشور توزیع شده و محموله کشتی چهارم نیز بزودی توزیع می شود.

کشاورز با بیان اینکه نیاز سالانه دام عشایر کشور به جو حدود 300 هزار تن است، بیان داشت: با توجه به کمبود جویی که در استان های عشایری کشور وجود دارد و با حمایت های ریاست سازمان امور عشایر برنامه ریزی شده هر ده روز یک کشتی 3000 تنی جو خریداری و بین اتحادیه های تعاونی عشایری استان های متقاضی توزیع شود.

مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان توضیح داد: این جو با قیمت مناسب و کیفیت بالا و برخورداری از  استاندارهای لازم، از کشور روسیه وارد شده که با مشارکت صندوق توسعه کشاورزی عشایر خریداری و در اختیار عشایر قرار گرفته است.

وی ابراز داشت: تامین دیگر نهاده های دامی همچون ذرت، سبوس، کنجاله سویا برای کارگاه­ ها و کارخانه های تولید کنسانتره عشایری در سراسر کشور نیز در برنامه این اتحادیه قرار دارد و بر اساس میزان درخواست و نقدینگی اتحادیه های عشایری استانی خریداری و توزیع می شود.

کشاورز اظهار امیدواری کرد با تامین نقدینگی لازم بتوانیم تمام جو مورد نیاز دام  عشایر کشور را تامین کنیم.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٤ آبان ١٣٩٧ - ١٢:١٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: