نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری خبر داد:

150 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر چهارمحال و بختیاری پرداخت شد

یحیی حسین پور از پرداخت 150 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به عشایر این استان چهارمحال و بختیاری خبر داد.

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری از پرداخت 150 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به عشایر این استان و قرار گرفتن بسته حمایتی دولت در زنجیره تولید مواد لبنی و پروتئینی عشایر خبر داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرانا، یحیی حسین پور اظهار داشت: این میزان تسهیلات در راستای حمایت مستقیم دولت از زنجیره تولید گوشت قرمز و ایجاد اشتغال پایدار به قشر مولد عشایر پرداخت شده است.


وی افزود: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به منظور تسهیل در معیشت و تامین علوفه مورد نیاز عشایر، در پی تشدید پدیده خشکسالی در مناطق قشلاقی در نیمه دوم سال نیز در دستور کار قرار دارد.

 

حسین پور از انتخاب اداره کل امور عشایر چهارمحال و بختیاری در سال جاری به عنوان دستگاه برتر خبر داد و گفت: ساماندهی امور معیشتی و تکمیل حمایت مالی از زنجیره تولید معیار این انتخاب بوده است

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری با اشاره به تولید حدود 20 درصد از گوشت قرمز استان توسط عشایر در زمان استقرار در مناطق ییلاقی  افزود: امسال حدود 19 هزار تن محصولات لبنی و 250 تن پشم گوسفند دامیدر مناطق عشایری استان تولید و روانه بازار مصرف شد.

 

وی با اشاره به آغاز کوچ پاییزه عشایر چهارمحال و بختیاری گفت: کوچ پاییزه جمعیت 126 هزار نفری عشایر چهارمحال و بختیاری به همراه یک میلیون و 600 هزار راس دام تا 20 مهرماه ادامه دارد.

 

حسین پور افزود: کوچ عشایر استان از پنج ایلراه  تاراز، هزار چمه، کوه سفید، دزپارت  و فاله به مناطق قشلاقی و گرمسیر خوزستان انجام می شود.

 

وی همچنین از آغاز کوچ درون استانی ۳۰هزار عشایر شهرستان لردگان به سمت مناطق کوهستانی خبر داد.

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧ - ١١:١٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: